„Akademia Pana Kleksa” hitem przed premierą!

Akademia Pana Kleksa w Box Office
Filmy Filmy i seriale Newsy Newsy

Mimo mieszanych opinii, Polacy chętnie wybrali się do kin na przedpremierowy pokaz „Akademii Pana Kleksa”.

Według najnowszych danych pochodzących z Box Office, nowego Pana Kleksa obejrzało już ponad 437 tys. widzów. To bardzo dobry wynik, jak na mieszane opinie, które w różnych serwisach oraz recenzjach krytyków oscylują w granicach 4-5 punktów na 10.

Jak widać, Polacy są bardzo ciekawi filmu w reżyserii Macieja Kawulskiego (może być on również znany części rodaków, jako organizator popularnych gali KSW w formule MMA). Za scenariusz odpowiadają z kolei Krzysztof Gureczny oraz Agnieszka Kruk. 

W tytułową rolę w filmie wciela się Tomasz Kot, a Adę Niezgódkę gra Antonina Litwiniak. To jednak nie koniec znanych nazwisk. Piotr Fronczewski (który zagrał Pana Kleksa w oryginalnych częścią w latach 80.) wciela się w doktora Paj-Chi-Wo. W filmie mamy też Danutę Stenkę, Sebastiana Stankiewicza, czy Agnieszkę Grochowską.

„Akademię Pana Kleksa” będzie można zobaczyć w polskich kinach od 5 stycznia. Poniżej przedstawiamy zwiastun produkcji.

„Akademia Pana Kleksa” (2023) – zwiastun filmu:

Robert Ocetkiewicz
O autorze

Robert Ocetkiewicz

Redaktor
Z grami związany już prawie 30 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było na Pegasusie. Specjalizuje się w grach wyścigowych i akcji, ale nie stroni też od strategii ekonomicznych. W swojej karierze recenzował na łamach serwisów takich jak Interia i Onet oraz publikował w magazynie o grach PlayBox.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie