Szef Activision Blizzard vs. pracownicy. Czy podwładni doprowadzą do jego zwolnienia?

Activision Blizzard logo
Newsy

Zarzuty o molestowanie i niewłaściwe traktowanie pracowników w Activision Blizzard to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Teraz pracownicy firma domagają się rezygnacji szefa.

Activision Blizzard ugina się ostatnio od krytyki, jaka spadła na firmę w związku z zarzutami.

Szef Activision Blizzard powinien ustąpić – twierdzą pracownicy

Od dłuższego czasu sprawa w Activision Blizzard nie może przycichnąć, a to ze względu na bardzo istotne oskarżenia. Przełożeni mieli dopuszczać się molestowania i wykorzystywania swoich pracowników. Dodając do tego zarzuty o mobbing, mamy bardzo przykrą wizję tego, czym stała się firma.

Zaledwie wczoraj informowaliśmy o słowach prezesa PlayStation, który wystosował do pracowników specjalny list. Upomina on w nim Bobby’ego Koticka, CEO Activision. Ten miał od dawna wiedzieć o nielegalnych praktykach w swojej firmie, a do tego sam miał się ich dopuszczać.

To jednak nie wszystko – pracownikom również bardzo nie podobają się oskarżenia wobec ich szefa. Dlatego też zdecydowano się na wystosowanie specjalnej petycji, w której domagają się on, aby Kotick ustąpił z funkcji prezesa. Na ten moment dokument podpisało około 1200 osób, zaś podpisów zapewne wciąż będzie przybywać.

Warto jednak zdać sobie sprawę z tego, że nie jest to „kolejna nic nieznacząca petycja”. Zaniepokojeni pracownicy stawiają na szali swoje kariery, gdyż podpisują się pod nią z imienia i nazwiska.

My, niżej podpisani, nie mamy już zaufania do przywództwa Bobby’ego Koticka jako dyrektora generalnego Activision Blizzard. Informacje, które wyszły na jaw na temat jego zachowań i praktyk w zarządzaniu naszymi firmami, są sprzeczne z kulturą i uczciwością, których wymagamy od naszych liderów – i są bezpośrednio sprzeczne z inicjatywami rozpoczętymi przez naszych rówieśników. Prosimy o usunięcie Bobby’ego Koticka ze stanowiska dyrektora generalnego Activision Blizzard oraz o umożliwienie akcjonariuszom wyboru nowego dyrektora generalnego bez udziału Bobby’ego, który, jak nam wiadomo, posiada znaczną część praw głosu akcjonariuszy.

Petycja w sprawie odsunięcia CEO firmy

Pracowników zrzesza ABK Workers Alliance, który postanowiło również wystartować z petycją online.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie