Co z grami Activision Blizzard na PlayStation? Xbox wyjaśnia swoją decyzję

sony ps dual sense cod
PC PS4 PS5 Xbox Series Xbox Series S XOne

Xbox postanowił wyjaśnić wątpliwości związane z PlayStation i premierami gier Activision Blizzard. Posiadacze konsol Sony nie mają powodów do niepokoju. Na razie…

Kto wie, jak sytuacja będzie wyglądać później?

Xbox o grach Activision Blizzard na PlayStation

Na skutek niedawnego (historycznego) przejęcia Activision Blizzard przez Microsoft, wielu fanów gier tego wydawcy zaczęło się zastanawiać – czy ich produkcje nadal będą wydawane na PlayStation? W końcu, gdyby konsola Sony straciła takie marki jak Call of Duty – Xbox mógłby potężnie na tym zyskać. No, choć w oczach graczy mógłby także stracić.

Z tego właśnie względu korporacja zobowiązała się „uszanować istniejące umowy”. Fani nie powinni spodziewać się, że kolejny CoD nie pojawi się na ich sprzęcie. Co ciekawe, Activision ma parę marek przeznaczonych niemal wyłącznie na PlayStation, jak choćby Crash Bandicoot. Czy te tytuły mogą więc zniknąć ze sklepu PS Store? Wychodzi na to, że absolutnie nie ma się czego obawiać, choć kwestia dalszej przyszłości nie została jednoznacznie rozstrzygnięta.

Będziemy honorować wszystkie istniejące zobowiązania po zamknięciu (transakcji – dop. red.). Podobnie jak w przypadku przejęcia Minecrafta przez Microsoft, nie mamy zamiaru usuwać żadnych treści z platform, na których są one obecnie dostępne.

Xbox

Sam szef Xbox, Phil Spencer, zaznaczył, że „nie jest naszym zamiarem odciąganie społeczności od tej platformy”. Microsoft dalej planuje wydawać „niektóre” gry Activision na PlayStation, choć może się to zmienić. Tak, jak w przypadku Bethesdy – uszanowano ekskluzywność Deathloop czy GhostWire Tokyo na PS4/PS5, ale kolejne gry studia już na tej konsoli się nie pojawią.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie