Dostałeś maila od 2K? Nie otwieraj – firma potwierdza włamanie

Mafia, Borderlands i inne hity za grosze. Genialne Humble Bundle
Newsy PC PS4 PS5 Switch Xbox Series XOne

2K potwierdza, że doszło do włamania, wskutek którego gracze mogli otrzymać potencjalnie niebezpieczne wiadomości e-mail. Jeśli otrzymaliście maila od wsparcia firmy, lepiej go nie otwierajcie.

Wydawca poinformował, że wysyłane przez odpowiedzialne za włam osoby wiadomości mogą zawierać linki, które mogą być niebezpieczne dla komputerów i danych odbiorców.

Wcześniej dzisiaj dowiedzieliśmy się, że nieautoryzowana strona trzecia nielegalnie uzyskała dostęp do danych uwierzytelniających jednego z naszych sprzedawców do platformy help desk, którą 2K wykorzystuje do zapewnienia wsparcia naszym klientom. Nieautoryzowana strona wysłała do niektórych graczy komunikat zawierający niebezpieczny link. Prosimy nie otwierać żadnych wiadomości e-mail ani nie klikać na żadne linki otrzymane z konta wsparcia 2K Games.

Fragment oświadczenia 2K

Jeśli wpadliście w pułapkę oszustów, wydawca zaleca zmianę wszystkich haseł zapisanych w danej przeglądarce, włączenie weryfikacji dwuetapowej na wszystkich możliwych kontach, skorzystanie z antywirusa i sprawdzenie danych konta e-mail w celu znalezienia ewentualnych zmian wprowadzonych przez oszusta.

2K przypomina również, że prawdziwy przedstawiciel wsparcia firmy nigdy nie poprosi gracza o hasło lub inne potencjalnie wrażliwe dane. Kiedy usługa wsparcia zostanie odpowiednio zabezpieczona, gracze otrzymają stosowne wiadomości z powiadomieniem o możliwości bezproblemowego wysyłania zgłoszeń.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie