Nowy BioShock powstaje. 2K potwierdza produkcję gry

BioShock
Newsy

Fani czekają, gracze czekają, świat czeka — na co? Na nową odsłonę serii BioShock, której od lat nie możemy się doprosić. Mimo ponad dekady od premiery poprzedniej odsłony nadal cisza. Aż do teraz, bo 2K potwierdziło, że nowa gra nadal powstaje. Być może tym razem obędzie się bez poważniejszych problemów. Co wiemy o grze na ten moment?

Nowy BioShock. Kiedy powstanie gra?

BioShock Infinite pojawił się na rynku 26 marca 2013 roku, czyli już przeszło 11 lat temu. Od tego czasu gracze nie otrzymali nowej, dużej odsłony serii, która od lat jest przykładem świetnie zbudowanej gry akcji ze wciągającym, nieoczywistym światem i niesamowitym klimatem. Fani nadal czekają, a produkcja nowej gry w uniwersum napotykała, lekko mówiąc, sporo problemów.

Wiemy, że już jakiś czas temu rozpoczęto tworzenie nowego BioShocka, chociaż proces ten był przerywany. Projekt po drodze kasowano, zmieniano poszczególne elementy, składano go od nowa. To idealny przepis na katastrofę, lub grę, która nigdy nie wyjdzie. Na szczęście tym razem będzie chyba lepiej. Nadzieje graczy na nowo zostały rozbudzone za sprawą króciutkiego wpisu wydawcy 2K na Twitterze.

Wydawca wstawił okolicznościowy post odnoszący się do 11. rocznicy wydania odsłony o podtytule Infinite, podczas gdy jeden z użytkowników postanowił zapytać o potencjalną nową odsłonę. “Czy nowy BioShock nadal jest w produkcji?” – zapytał, na co 2K odpowiedziało… emoji z kucharzem. “It’s cooking”, można by rzec, czyli że coś się dzieje.

Na ten moment nowa odsłona jest tworzona, nie wiadomo, na jakim etapie są prace i nie znamy daty premiery. Za produkcję ma odpowiadać studio Cloud Chambers i… Cóż, pozostaje nam tylko czekać!

Źródło: https://twitter.com/2K/status/1772678496222838844

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie