10 gier, które przyczyniły się ostatnio do umocnienia segmentu gier cyfrowych

Statystyki dla komputerów, konsol i mobile.

SuperData publikuje czerwcowe statystyki dotyczące światowego segmentu gier cyfrowych. Wynika z nich, że w porównaniu do analogicznego miesiąca 2016 roku, cały rynek zaliczył wzrost o 12 procent.

Co ciekawe, w przypadku cyfrowych produkcji na komputery, mamy jednak spadek i to o 16 procent. Według SuperData, gorszy wynik dla blaszaków wynika m.in. z bardzo dużej popularności Overwatch, które w czerwcu 2016 roku znacznie podbiło miesięczne statystyki. Dla kontrastu, segment cyfrowych gier mobilnych urósł o 17 procent. Powiększa się również liczba osób, pobierających cyfrowe gry i dodatki na konsolach – tutaj segment powiększył się o 12 procent w porównaniu z zeszłym rokiem.  Chętniej sięgamy też po gry typu free-to-play MMO (zestawienie uwzględnia mikropłatności) oraz pay-to-play MMO. Wspomniane segmenty zaliczyły wzrost odpowiednio o 5 oraz 6 procent.

Poniżej znajdziecie natomiast grafikę, która prezentuje 10 tytułów w podziale na komputery, konsole oraz mobile, które najbardziej przyczyniły się do umocnienia cyfrowych gier w czerwcu 2017 roku.

SuperData

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.