Znikający Far Cry 4? Ubisoft idzie niektórym graczom na rękę

Ciąg dalszy sprawy z nielegalnymi kopiami tytułu.

W zeszłym tygodniu z kont Uplay zaczęły znikać gry, głównie ofiarą padło Far Cry 4. Ubisoft postanowił bowiem – bez żadnego ostrzeżenia – dezaktywować niektóre klucze. Chodziło o te, które zostały kupione kradzionymi kartami kredytowymi z Origin, a następnie odsprzedane nieświadomym niczego sklepom, które oferowały je klientom. Więcej o sprawie pisaliśmy tutaj.


Okazuje się, że jak wcześniej gry nagle znikały z naszych kont, teraz mogą w niektórych przypadkach na nie powrócić. – Po dalszym śledztwie zdecydowaliśmy się przywrócić te klucze, które zostały już aktywowane, a ich nabywcy zdążyli rozpocząć rozgrywkę – informuje Ubisoft na łamach serwisu GameInformer. – Pozostałe nieuczciwie nabyte klucze pozostaną nieaktywne – dodano w oświadczeniu.

Deweloper zaznaczył również, że postara się zrobić wszystko, by podobna sytuacja więcej się nie powtórzyła. – Nadal będziemy dezaktywować wszystkie klucze, które zostały nieuczciwie kupione – podkreśla Ubisoft. Firma zaleca również, by płacić za cyfrowe wydania gier w sklepie Uplay lub u zaufanych sprzedawców.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

11 Shares
Share11
+1
Tweet