Far Cry 4 znika z elektronicznych kont, a Origin blokuje gry Ubisoftu

Co powiecie na takie poczynania?

Dwa dni temu pisaliśmy, że z kont Uplay zaczynają znikać gry, głównie chodzi o Far Cry 4. Przypadek? To celowe działanie Ubisoftu. Deweloper dezaktywuje po prostu klucze, które zostały nielegalnie nabyte, a później odsprzedane klientom.


Najgorsze jest to, że gracze nie są nawet powiadamiani przed usunięciem danego tytułu z ich konta. Ot, po prostu – nagle kupiona gra rozpływa się w powietrzu.

Teraz okazuje się, że część nielegalnych kluczy pochodzi z platformy Origin. – Potwierdzamy, że klucze aktywacyjne zostały niedawno kupione ze sklepu EA Origin za pomocą fałszywych kart kredytowych, a następnie odsprzedane dalej w internecie – wyjaśnia Ubisoft na łamach serwisu GameInformer. – Te klucze mogą zostać wkrótce zdezaktywowane. Jeśli kogoś to dotknie, należy zgłosić się do sprzedawcy, od którego kupiliśmy klucz, z żądaniem zwrotu pieniędzy.

Electronic Arts potwierdza słowa Ubisoftu, lecz na tym nie koniec. Z platformy Origin usunięto na jakiś czas gry francuskiego wydawcy, tłumacząc to dobrem klientów. – To ochrona przed dalszymi fałszywymi zamówieniami – twierdzi EA.

Co powiecie na takie dbanie o klienta?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

7 Shares
Share7
+1
Tweet