Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Zmiana PSN ID szykowana. Nowa duża aktualizacja PS4 może wprowadzić funkcję

Zmiana PSN ID to jedna z funkcji, o którą gracze proszą Sony od kilku lat. Wygląda na to, że oczekiwana nowość jest już opracowywana.

Bardzo liczyliśmy na to, że już aktualizacja PS4 6.00 pozwoli graczom zmienić nazwę konta w usługach PlayStation. Niestety nie dość, że tego nie zrobiła, to mimo pełnego numeru nie wprowadziła żadnych nowości ograniczając się do osławionej poprawy stabilności systemu. Zmiana PSN ID jest jednak już opracowywana przez Sony – wynika z kilku niezależnych źródeł serwisu Kotaku.

Zmiana PSN ID coraz bliżej

Na różnych forach co chwilę pojawia się pytanie, jak można zmienić PlayStation ID, które tworzy się podczas zakładania konta w PlayStation Network. Póki co jest to niemożliwe, lecz kolejna duża aktualizacja PS4 może tę sytuację zmienić. Kto wie, może już update 6.50 zaszczyci nas taką oczekiwaną nowością.

Jak wynika z informacji udzielonych serwisowi Kotaku przez trzy niezależne źródła (pracownicy w studiach tworzących gry), w ostatnich miesiącach zajmowali się oni naprawą błędów oraz dostosowaniem ustawień w związku z powstającą funkcją zmiany PSN ID.

Czwarta osoba, również z szeregów anonimowego dewelopera, udostępniła serwisowi nawet zdjęcie (Kotaku nie publikuje fotki), uzyskane z wewnętrznej dokumentacji Sony, z profilu PSN, zawierającego opcję edytuj nazwę użytkownika. Zdjęcie było częścią przewodnika odnośnie zmiany nazwy w sieci PlayStation Network.

Niestety źródła Kotaku nie były w stanie określić, kiedy zmiana PSN ID mogłaby zostać wprowadzona do systemu PS4. Programiści zasugerowali, że przygotowanie gier sieciowych pod nową funkcję jest pracochłonne i wymaga czasu. Prace trwają jednak od kilku miesięcy, zatem niewykluczone, że kolejna większa aktualizacja PS4 będzie wyposażona w omawianą nowość.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%