Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Aktualizacja PS4 6.00 do pobrania. Sony zrywa z tradycją

Dużo się mówiło o tym, że aktualizacja PS4 6.00 wprowadzi oczekiwane nowości, choć już wcześniej były przesłanki, że nie ma się co napalać. Dzisiaj sprawa się rozwiązała.

Aktualizacja PS4 6.00 czeka do pobrania, waży 447,4 MB i posiada listę zmian z jednym punktem: Ta aktualizacja oprogramowania systemu poprawia ogólną wydajność systemu. A przecież mieliśmy podstawy, by liczyć na coś więcej…

Aktualizacja PS4 6.00 – pełna liczba, zero nowych funkcji

Ciekawe jest to, że aktualizacje PlayStation 4 oznaczone pełnymi liczbami (lub połówkami) są zazwyczaj tymi większymi, które przynoszą ze sobą nowe funkcje. Dodatkowo, Sony zawsze przed wprowadzeniem dużej łatki zapraszało graczy do testów beta, by wszystko zostało przetestowane przed udostępnieniem ogółowi graczy.

Mamy zatem aktualizację pełną (6.00), były testy beta, lecz nowości brak… Warto wspomnieć, że oczekiwania były naprawdę duże, ze zmianą PSN ID na czele.

Jednak już podczas bety aktualizacji PS4 6.00 przygotowano nas na to, że Sony może zerwać z tradycją dużych pełnych łatek. Gracze biorący udział w testach otrzymywali maile, w których widniał zapis: Proszę zauważyć, że oprogramowanie systemowe 6.00 nie zawiera żadnych ważnych funkcji skierowanych do konsumenta w okresie testowania wersji beta. 

Aktualizacja PS4 6.00 furtką do wielkich zmian?

Liczymy na to, że nowy update jest po prostu niezbędny do wprowadzenia dużych nowości, które dostaniemy już wkrótce Przypominamy, że ostatnia łatka, która rzeczywiście sporo zmieniała w systemie konsoli, była oznaczona numerem 5.50. Poniżej przypominamy, co oferował tamten patch.

Aktualizacja PS4 5.50 – lista zmian:

  • ako menedżer rodziny, rodzic lub opiekun, możesz monitorować czas, przez jaki gra Twoje dziecko (ilość czasu, jaką spędziło zalogowane na PS4™), oraz ustawiać odpowiednie ograniczenia. Aby zarządzać ustawieniami czasu gry każdego dziecka, wybierz (Ustawienia) > [Kontrola rodzicielska/Zarządzanie rodziną] > [Zarządzanie rodziną].

ー Możesz sprawdzić, ile czasu łącznie spędziło Twoje dziecko na graniu danego dnia.

ー Możesz ograniczyć ilość czasu dziennie, przez jaką gra Twoje dziecko, oraz ustawić godziny gry, aby zapobiec zabawie późno w nocy lub w innych niepożądanych godzinach. Ograniczenia można ustawić na każdy dzień tygodnia.

ー Gdy wyznaczony czas gry dobiegnie końca, na ekranie zacznie pojawiać się powiadomienie informujące o tym Twoje dziecko. Można tak skonfigurować PS4™, że wyloguje Twoje dziecko, gdy zakończy się czas gry.

ー Możesz też wydłużać lub skracać czas gry dziecka w dniu, kiedy dziecko gra.

ー Możesz przeglądać czas gry dziecka i zarządzać nim, korzystając z komputera lub smartfonu z zainstalowaną aplikacją (PlayStation App). Możesz też zrobić to za pośrednictwem tej witryny.

https://www.playstation.com/acct/family

  • Do (Biblioteki) dodano następujące funkcje.

ー pojawi się w niej [PlayStation Plus], jeśli byłeś kiedykolwiek subskrybentem PlayStation®Plus. Znajdziesz tu listę wszystkich pobranych bezpłatnych gier PS Plus.

ー W sekcji [Zakupione] możesz ukrywać gry i aplikacje, z których już nie korzystasz. Zaznacz grę lub aplikację, naciśnij przycisk OPTIONS, a następnie wybierz [Nie pokazuj elementu zawartości na liście [Zakupione]].

Pozostałe nowe i zmienione funkcje w wersji 5.50

  • W menu (Ustawienia) > [Dźwięk i ekran] > [Ustawienia wyjścia wideo] dodano [Tryb supersamplingu]. Włącz ten tryb, jeżeli chcesz poprawić jakość obrazu w niektórych grach, a Twój system PlayStation®4 Pro jest podłączony do telewizora o rozdzielczości 2K kub niższej. To ustawienie jest dostępne wyłącznie w systemie PlayStation®4 Pro.
  • Można teraz zmieniać logotypy i tła na swoje ulubione obrazy. Na ekranie wyboru obrazu wybierz plik z obrazem z urządzenia pamięci masowej USB. Możesz dostosować:

ー Logo zespołu

ー Zdjęcie w tle na ekranie zespołu

ー Obraz tła na ekranie głównym

ー Tło dla grupy wiadomości

  • W menu podręcznym opcja (Znajomi online) zmieniła nazwę na (Znajomi). Pozwala ona sprawdzać, kto ze znajomych jest online, oraz przeglądać listy niestandardowe.
  • Poprawiono funkcje odtwarzania muzyki w menu podręcznym.
  • Na ekranie profilu zespołu można teraz tworzyć wydarzenia. Na ekranie wybierz [Wydarzenia] > [Utwórz wydarzenie dla tego zespołu].
  • Gry, w które można grać na PlayStation®VR, znajdziesz łatwo na ekranie głównym lub w (Bibliotece). Obok obsługiwanych gier pojawi się (PS VR).
  • Można teraz usuwać powiadomienia. Wybierz (Powiadomienia), żeby wyświetlić listę powiadomień, naciśnij przycisk OPTIONS, a następnie wybierz [Usuń].
  • Możesz wybrać oddzielnie, kto może wyświetlić listę graczy, których obserwujesz i listę osób, które obserwują Ciebie. Otwórz menu (Ustawienia) > [Zarządzanie kontami] > [Ustawienia prywatności] > [Znajomi | Połączenia].
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%