Zapowiedziano duchowego następcę serii Wipeout. Przywitajcie Formula Fusion!

Tytuł powstaje na PC oraz konsole nowej generacji.

Studio R8 Games i firma The Designers Republic połączyły siły, by dać światu następcę niesamowicie popularnej niegdyś serii Wipeout. Twórcy zapowiadają kolejny wielki krok, jeśli chodzi o gry na konsole nowej generacji.


Tytuł jest obecnie na bardzo wczesnym etapie (preprodukcja). Zatem to, co możecie zobaczyć na trailerze poniżej, zapewne bardzo się jeszcze zmieni. W pierwszej kolejności Formula Fusion ma powstać na blaszaki, następnie trafi na konsole nowej generacji. Nie uściślono jednak, o jakie platformy konkretnie chodzi. Czy będzie również wersja na Wii U, czy jedynie na PS4 oraz XOne? Zobaczymy.

Premiera Formula Fusion szybko jednak nie nastąpi. Pełna wersja trafi na PC w drugim kwartale 2016 roku. W czerwcu przyszłego roku tytuł pojawi się jednak w ramach wczesnego dostępu na platformie Steam.

Zasady rozgrywki będą przypominały to, do czego przyzwyczaił nas Wipeout. Zasiądziemy więc za sterami antygrawitacyjnych pojazdów, które rozwiną niesamowite prędkości na futurystycznych torach. Cieszy fakt, że nad produkcją czuwają osoby, które tworzyły serię Wipeout. Oby tytuł nie zawiódł…

Formula Fusion – tak się obecnie prezentuje

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

2 Shares
Share2
+1
Tweet