Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Zapowiedź PS5 w połowie 2019 roku, pokaz na PSX 2019. Nieoficjalnie

Dzisiejszy dzień zdominowała informacja odnośnie odwołania przez Sony uczestnictwa w targach E3 2019. W cieniu tego ogłoszenia pojawia się plotka o terminie ujawnienia PS5. Premiera w 2020 roku staje się zgodnie z nią bardzo realna.

Dzisiaj rano donosiliśmy o odwołaniu przez Sony udziału w targach E3 2019. Oznacza to, że podczas imprezy nie będzie zwyczajowej konferencji, na której poznawaliśmy nowe gry, oglądaliśmy zapowiedzi i cieszyliśmy oczy świeżymi zwiastunami. Jak zauważa serwis altchar.com, wspomniana informacja pojawiła się w sieci już wcześniej.

Zapowiedź PS5 i pokaz konsoli

Użytkownik forum Reddit, skrywający się za pseudonimem RuthenicCookie, pisał o braku Sony na E3 2019 zanim usłyszeliśmy oficjalne wieści na ten temat. Dopiero teraz zainteresowano się słowami informatora oraz tym, co jeszcze ma do powiedzenia. Ten twierdzi, że według jego wiedzy Sony zapowie PlayStation 5 w połowie 2019 roku, a konsola zostanie pokazana na PlayStation Experience 2019, które po rocznej nieobecności (w tym roku odwołano imprezę) powróci do kalendarza.

Oczywiście należy traktować słowa RuthenicCookie z dystansem, lecz rzeczywiście zastanawiający jest fakt, że Sony odwołuje udział w E3 2019 oraz anuluje PlayStation Experience 2019 jednoznacznie tłumacząc (to oficjalny komunikat): Fani PlayStation to dla nas cały świat, a my zawsze chcemy wprowadzać innowacje, myśleć inaczej i eksperymentować z nowymi sposobami zachwycania graczy. W rezultacie zdecydowaliśmy się nie uczestniczyć w E3 w 2019 roku. Odkrywamy nowe sposoby zaangażowania naszej społeczności w 2019 roku i nie możemy się doczekać, aby podzielić się z Wami naszymi planami.

Możliwe, że Sony sprytnym ruchem chce zwrócić w połowie przyszłego roku oczy całej branży na siebie, a pod koniec roku pokazać gry na PS5, gameplaye, zwiastuny i ujawnić, kiedy nastąpi premiera PS5.

Od wielu miesięcy branża spekuluje o premierze PS5 i oczekiwania są takie, że konsola pojawi się na rynku pod koniec 2019 roku lub w roku 2020.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%