Sądzicie, że droga klawiatura to zbędny wydatek? Oto sprzęt za 35 zł od znanego producenta

Dobrze jest mieć wszystkie przydatne funkcje w zasięgu ręki.

Prawdopodobnie taka właśnie myśl stała u podstaw projektowania klawiatury ZM-K350M firmy Zalman. Koreański producent zdołał zbudować produkt funkcjonalny, przy jednoczesnym zachowaniu nienachalnej stylistyki.

Znana głównie z układów chłodzenia i obudów firma Zalman produkuje także akcesoria, w szczególności klawiatury. ZM-K350M to jeden z jej tańszych modeli, kosztujący zaledwie 35 zł.

Zalman ZM-K350M

Design
Kształty klawiatury Zalman ZM-K350M są proste. Produkt wykonano z czarnego tworzywa. Oryginalności dodają jej dodatkowe klawisze uruchamiające wybrane programy oraz ułatwiające dostęp do różnych funkcji systemu. Nieco kanciasta stylistyka może się podobać, zwłaszcza jeśli na biurku pojawi się w towarzystwie podobnie wyglądającej myszy.

Zalman ZM-K350M

Dodatkowe możliwości
Istotną cechą tej klawiatury są wspomniane już dodatkowe przyciski, skrótowo określane jako multimedialne. Z lewej strony są to klawisze „Mój Komputer”, „Kalkulator”, „Home” oraz „Poczta”. Z prawej natomiast mamy już bardziej multimedialne funkcje: „Play/Pause” oraz trzy przyciski odpowiadające za regulację i wyciszenie dźwięku.

Zalman ZM-K350M

Głośność, profil i trwałość klawiszy
Ponieważ klawiatura Zalman ZM-K350M to model membranowy, praca na niej jest dość cicha. Skok klawiszy można określić jako średni, chociaż przez to iż są one dość mocno schowane wewnątrz obudowy, sprawiają wrażenie niskich. Jak na tę półkę cenową bardzo dobrze prezentuje się trwałość klawiszy. Według deklaracji producenta każdy z nich zniesie aż 10 milionów przyciśnięć.

Produkt jest dostępny na rynku w cenie około 35 zł.

Dane techniczne:

  • Klawiatura membranowa
  • 112 klawiszy (w tym 8 multimedialnych)
  • USB 2.0
  • Kolor: czarny
  • Waga: 568 g
  • Wymiary: 481 x 182 x 32 mm

Źródło: materiał producenta, opracowanie własne

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.