Ewelina Stoj

Bardziej od konkretnych gatunków ceni sobie kiedy gra ma "duszę" i pouczający przekaz. Nieco osamotniona w męskim świecie ruchomych pikseli próbuje udowodnić światu, że gry to także sztuka.

0 komentarzy

Klawiatura z pełnym N-Key Rolloverem za jedyne 100 złotych? Sprawdź co proponuje Zalman

Na rynku sporo jest klawiatur, które noszą przydomek dla gracza. Firma Zalman proponuje kolejną: niepozorną membranówkę z pełnym N-Key Rolloverem za 100 złotych.

Południowokoreańska marka Zalman, mająca w swojej ofercie klawiatury mechaniczne, tym razem kusi graczy modelem ZM-K600S. Jest to co prawda rozwiązanie bazujące na przełącznikach membranowych, ale od typowych przedstawicieli tego gatunku różni się dość poważnie.

Klawiatura membranowa Zalman ZM-K600S – co oferuje?

Producent informuje, że sposób pracy klawiszy został dopasowany do charakterystyki nacisku każdym palcem. Inżynierowie Zalmana skonstruowali ten model z założeniem, że każdy palec pracuje nieco inaczej pod względem siły i kąta nacisku. Do tego każdy klawisz opiera się nie tylko na kopułce i sprężynie, ale specjalnej ramce, utrzymującej jego stabilność. Jednak największą zaletą ZM-K600S ma być jej regulowana szybkość. Przy ustawieniu najszybszej opcji, częstotliwość próbkowania klawiatury wzrasta aż do 1000 Hz. Czas reakcji klawiatury spada wówczas do 2,5 ms.

Tak prezentuje się membranówka Zalman ZM-K600S, dedykowana graczom.

Pozostaje jeszcze kwestia tzw. ghostingu czyli blokowania się przy zbyt wielu wciśniętych przyciskach. Sytuacja taka jest nieobca posiadaczom klawiatur membranowych, ale także wielu użytkownikom klawiatur mechanicznych. W przypadku Zalman ZM-K600S każda kopułka ma osobne podłączenie do kontrolera, a nie, jak to jest na ogół, w postaci siatki połączeń. Tym samym klawisze nie blokują się nawet podczas grania w gry, które wymagają podawania bardzo wielu skrótów klawiszowych

Zalman ZM-K600S – specyfikacja

  • Liczba klawiszy: 106
  • Klawisze specjalne: G-Key, zgłaśnianie/ściszanie, wyciszenie
  • Złącza: USB i PS/2
  • Posiada funkcję anti-ghosting
  • Próbkowanie: 1000 Hz
  • Długość kabla: 1,8 m
  • Wymiary: 459,5×176,3×20,7-31,9 mm
  • Cena: około 100 złotych
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.8
Rated 2.8 out of 5
2.8 out of 5 stars (based on 72 reviews)
Excellent40%
Very good4%
Average2%
Poor1%
Terrible53%