Hakerzy złamali zabezpieczenia Microsoftu

Grupa hakerów CODEX wypuściła cracka do jednej z gier, które korzystały z dotychczas niepokonanego zabezpieczenia Microsoftu.

Jak donosi serwis DSO Gaming, zabezpieczenie Windows 10 UWP zostało złamane przez hakerów z grupy CODEX. W przeciwieństwie do Denuvo, Microsoft był w stanie zabezpieczyć pewną liczbę swoich tytułów przez ponad rok. Wygląda na to, że sytuacja ulegnie zmianie w związku z pęknięciem ochrony.

Grupa CODEX poradziła sobie ze złamaniem Zoo Tycoon Ultimate Animal Collection, która została wydana w październiku 2017 roku. Tutaj ciekawostka – według CODEX we wspomnianej grze było aż pięć warstw DRM: MSStore, UWP, EAppX, XBLive i Arxan. Nie wiadomo, czy taki sam system zabezpieczeń jest używany w innych grach na platformie UWP i czy ma jakikolwiek wpływ na wydajność tytułów.

Oczywiście jest wielce prawdopodobne, że gigant z Redmond już pracuje nad załataniem dziury w swoim systemie. Możliwe, że rozpocznie się teraz podobna zabawa w kotka i myszkę jak przy Denuvo, gdzie hakerzy będą łamać kolejne barykady, by producent ponownie je wzniósł w celu ochrony swojej twierdzy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.