Yoshida nie rozumie graczy, którzy chcą tylko produkcji AAA

Zamiast narzekać na brak dużych tytułów na PlayStation 4, powinniśmy brać się za indyki – twierdzi prezes Sony Worldwide Studio.

– Zdaję sobie sprawę, że niektórzy są zainteresowani tylko wysokobudżetowymi grami AAA. Naprawdę nie rozumiem tych ludzi – przyznał Shuhei Yoshida na łamach serwisu Gamesindustry.

Szef Sony Worldwide Studio odniósł się tym samym do narzekań graczy, którzy szczególnie po premierze PS4 cierpieli na brak dużych produkcji. Co im radzi? – Prawie każdego tygodnia wychodzą cyfrowe gry indie na PlayStation 4. Niektóre z nich są naprawdę ciekawe. Yoshida zastanawia się, czy narzekający gracze w ogóle próbowali odpalać niezależne indyki. – To jest kluczowe pytanie – przyznaje.

Przy okazji Yoshida zdradził, że wobec nastawienia graczy do tytułów z mniejszym budżetem obawia się trochę o zapowiedziane ostatnio LittleBigPlanet 3 (tutaj trailer i data premiery). – Jak zareagują gracze, skoro chcą zazwyczaj realistycznego pola walki? – zastanawia się prezes Sony Worldwide Studio.

Co o tym wszystkim sądzicie? Pomniejsze produkcje są Waszym zdaniem potrzebne czy wręcz przeciwnie – deweloperzy powinni skupić się jedynie na grafice, która zapiera dech w piersi?

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.