Xbox z nową funkcją. Mocno ułatwi nam życie

Xbox
Newsy Xbox Series

Już niedługo konsole Xbox otrzymają ciekawą funkcję. Ta dość widocznie ułatwi nam korzystanie z gier w sytuacji, gdy wydawca wypuścił aktualizację danej produkcji. O co dokładnie chodzi?

Nowa aktualizacja i nowa funkcja konsol Xbox

Na pewno kojarzycie sytuację, w której chcecie przystąpić do rozgrywki, ale konsola informuje was o konieczności zaktualizowania danej gry. Nawet posiadając szybkie łącze internetowe i tak musimy poczekać na pobranie i zainstalowanie nowej łatki. To potrafi skutecznie zirytować, zwłaszcza gdy na rozgrywkę mamy relatywnie mało czasu. Okazuje się, że wkrótce ten problem może zostać rozwiązany.

Wszystko za sprawą planów wprowadzenia nowej funkcji do konsol Xbox. Na stronie z opisami nadchodzących nowości i aktualizacji czytamy, że do naszych konsol od Microsoftu dodana zostanie opcja umożliwiająca szybsze pobranie aktualizacji na nasze urządzenie — jeszcze przed oficjalnym wydaniem łatki. To Update Pre-Download, czyli wcześniejsze pobranie plików, które zainstalujemy dopiero w dniu wypuszczenia łatki. Niby mała rzecz, a cieszy. Na pewno oszczędzi nam to czas, gdy akurat będziemy chcieli zagrać, a konieczna okaże się aktualizacja.

To kolejna nowa i przydatna funkcja, która pojawi się w Xboksach. Inną wyczekiwaną nowością jest zapamiętywanie różnych sieci Wi-Fi w konsoli. O tym pisałem niedawno i przyznam, że bardzo wyczekuję tej opcji. Przydaje się np. podczas wyjazdu do innego miejsca, gdzie chcemy podłączyć konsolę do sieci bezprzewodowej. Obecnie jest tak, że za każdym razem musimy ręcznie łączyć się z siecią, czyli każdorazowo wpisywać hasło. To dość uciążliwe, gdy np. wracamy do domu i teoretycznie konsola powinna przecież pamiętać sieć, z której korzysta tak często — zupełnie jak ma to miejsce w laptopach czy telefonach komórkowych.

Źródło: Xbox

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie