Xbox Series obsługują wszystkie gry z Xbox One. Microsoft potwierdza

0 komentarzy

Microsoft potwierdził, że na Xbox Series zagramy we wszystkie tytuły z Xbox One. Nowy sprzęt producenta jest bardzo otwartą platformą.

Wsteczna kompatybilność w konsolach Microsoftu to jeden z ich największych atutów. Gracze bardzo cenią sobie możliwość uruchomienia starszych gier na nowym sprzęcie i nawet jeśli nie są one dodatkowo ulepszone, to i tak jest to bardzo miła funkcjonalność.

Gigant z Redmond celuje w jak największą dostępność swoich gier i usług, co już zdążył wielokrotnie udowodnić. Tym razem jednak osiągnięcie producenta jest naprawdę niebywałe. Microsoft ogłosił, że wszystkie produkcje z Xbox One są w pełni grywalne na Xbox Series X oraz S.

Dotyczy to zarówno Xbox One, jak i niektórych gier z 360 oraz pierwszego Xboxa z 2001 roku. Wyjątkiem są tylko te tytuły, które bazowały na obsłudze Kinect.

Przetestowanie tak gigantycznej bazy tytułów wymagało ponad 500 000 godzin testów, a co za tym idzie, ogromnego wkładu finansowego Microsoftu. Czy jest to opłacalny ruch? Być może.

Z całą pewnością możemy jednak powiedzieć, że konsole Series mogą pochwalić się najliczniejszą bazą dostępnych gier w historii gamingu. Pomijając oczywiście PC i platformy mobilne.

Xbox Series X i S zadebiutują w Polsce już 10 listopada. Jeśli poszukujecie akurat telewizora do nowej generacji konsol, to w tym miejscu znajdziecie nasz poradnik zakupowy.

Jakub Stremler

Miłośnik kultury bardziej i mniej popularnej. Fan Hideo Kojimy, literatury weird fiction (Lovecraft, Poe, Ligotti!) oraz dobrej muzyki. Gra właściwie we wszystko. Od sandboxów, przez RPG, aż po tytuły indie z najgłębszych zakamarków Steam. Ceni sobie oryginalne pomysły, dobre, odważne historie i stronę artystyczną produkcji. Przygodę z grami rozpoczął od drugiego Turoka, przeszedł fazę zatwardziałego pecetowca, a następnie konsolowca, tylko po to, żeby skończyć jako gracz multiplatformowy.
Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się