Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Series obsługują wszystkie gry z Xbox One. Microsoft potwierdza

Microsoft potwierdził, że na Xbox Series zagramy we wszystkie tytuły z Xbox One. Nowy sprzęt producenta jest bardzo otwartą platformą.

Wsteczna kompatybilność w konsolach Microsoftu to jeden z ich największych atutów. Gracze bardzo cenią sobie możliwość uruchomienia starszych gier na nowym sprzęcie i nawet jeśli nie są one dodatkowo ulepszone, to i tak jest to bardzo miła funkcjonalność.

Gigant z Redmond celuje w jak największą dostępność swoich gier i usług, co już zdążył wielokrotnie udowodnić. Tym razem jednak osiągnięcie producenta jest naprawdę niebywałe. Microsoft ogłosił, że wszystkie produkcje z Xbox One są w pełni grywalne na Xbox Series X oraz S.

Dotyczy to zarówno Xbox One, jak i niektórych gier z 360 oraz pierwszego Xboxa z 2001 roku. Wyjątkiem są tylko te tytuły, które bazowały na obsłudze Kinect.

Przetestowanie tak gigantycznej bazy tytułów wymagało ponad 500 000 godzin testów, a co za tym idzie, ogromnego wkładu finansowego Microsoftu. Czy jest to opłacalny ruch? Być może.

Z całą pewnością możemy jednak powiedzieć, że konsole Series mogą pochwalić się najliczniejszą bazą dostępnych gier w historii gamingu. Pomijając oczywiście PC i platformy mobilne.

Xbox Series X i S zadebiutują w Polsce już 10 listopada. Jeśli poszukujecie akurat telewizora do nowej generacji konsol, to w tym miejscu znajdziecie nasz poradnik zakupowy.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się