Xbox Scarlett z dużą liczbą ekskluzywnych gier? Microsoft chce zyskać lojalnych fanów marki Xbox

Microsoft nie może się doczekać, aż pokaże nam efekty prac swoich wewnętrznych zespołów. Liczymy na to, że nowe konsole Xbox Scarlett zyskają solidne gry na wyłączność.

Na początku tego tygodnia Microsoft opublikował komunikat podsumowujący zeszły rok. Oprócz informacji o liczbie gier w Xbox Game Pass (116 tytułów w 2018 roku – 17 w dniu premiery), przejęciach i innych ważnych wydarzeniach dla marki Xbox, wspomniano pokrótce o planach na przyszłość.

Ekskluzywne gry. Tego potrzebuje nowy Xbox!

Wydaje się, że Microsoft zdaje się rozumieć, co powinna zaoferować nowa konsola oprócz potężnej mocy. We wspomnianym komunikacie czytamy o planach na przyszłość, które naszym zdaniem mogą dotyczyć już nie tylko obecnej generacji, lecz również kolejnej konsoli, spodziewanej przez branżę w 2020 roku.

Nie możemy się doczekać, aby pokazać, nad czym pracują wszystkie zespoły programistyczne Microsoft Studios – czytamy w komunikacie. Skupiamy się na wdrażaniu nowych technologii, dostarczaniu treści dla nowych platform i usług, takich jak Xbox Game Pass, oraz tworzeniu ekskluzywnych gier, które zamieniają graczy w lojalnych fanów marki Xbox – dodano.

Te ostatnie zdanie daje nadzieję na to, że trwają już prace nad ekskluzywnymi grami, które zasilą bibliotekę nowej generacji Xbox’a. Microsoft dodaje, że oprócz rozszerzania znanych marek, inwestuje w nową, ekskluzywną zawartość, która ma trafić do każdego typu graczy.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.