Wielka rzecz od Microsoftu. Xbox zyskuje niecodzienną funkcję

Xbox
Newsy PC Xbox Series

Microsoft postanowił wprowadzić nową, niecodzienną funkcję do swoich gier i konsol Xbox. Chodzi o sztuczną inteligencję, a konkretniej Copilot, który pomoże graczom w wielu codziennych zmaganiach. Tak, dobrze myślicie — AI pomoże nam przechodzić gry.

AI pomoże nam przechodzić gry na Xbox i PC?

Czy wiecie czym jest Copilot? To narzędzie Microsoftu oparte na sztucznej inteligencji, a wyrażając się precyzyjniej na modelach językowych ChatGPT i Dalle-3 OpenAI. Ich codzienne zastosowanie jest dość proste. Modele są w stanie odpowiadać na przeróżne pytania użytkowników, czy dawać porady wzorując się na posiadanej bazie danych. Copilot łączy funkcjonalność obydwu modeli i jest projektem rozwijanym przez Microsoft. Do tej pory funkcja ta była dodana m.in. do pakietu Microsoft 365, lecz na tym ekspansja się nie zakończy. Firma postanowiła zrobić ukłon w stronę graczy, dzięki czemu AI pomoże im podczas rozgrywki.

O czym dokładnie mowa? To jednocześnie proste i niezwykle zaskakujące. Okazuje się, że Copilot stanie się narzędziem osadzonym bezpośrednio w grze wideo. Ale zaraz, po co to?

Na swojej najnowszej prezentacji, Microsoft (obok wielu innych rzeczy) pokazał, jak Copilot działa w grze. W tym wypadku zaprezentowano rozgrywkę w popularnym Minecrafcie, gdzie AI pomaga graczowi zarządzać ekwipunkiem czy pozwala mu lepiej zrozumieć zasady rozgrywki. Wszystko to w czasie rzeczywistym, bez przeglądania wyszukiwarki czy internetowych forów. Brzmi świetnie?

Zobacz: Te gry są tanie i dobre – to możliwe!

Możemy w biegu zapytać Copilota o to, jak wykonać dany przedmiot czy gdzie znaleźć konkretny surowiec. Czy w ten sposób wyginą wszystkie poradniki do gier? Nie wiem, ale się domyślam — naprawdę masę problemów będzie się dało rozwiązać bezpośrednio w grze. Do tej pory musieliśmy szukać informacji w sieci, teraz (teoretycznie) podpowiedzi uzyskamy od AI.

Zgodnie z zapowiedziami, funkcja ma wejść do użytku w drugiej połowie tego roku.

Źródło: windowscentral.com

Dawid Szafraniak
O autorze

Dawid Szafraniak

Redaktor
Pierwsze growe szlify zbierał jeszcze w erze PS1, aby później zapoznawać się z kolejnymi wcieleniami japońskiej konsoli, skosztować Xboksa i Switcha. Ostatecznie najbardziej lubi PC, a ostatnio nawet i granie w chmurze. Królują u niego FPS-y, gry akcji nieczęsto górujące nad filmami i tytuły wyścigowe, które podobno #nikogo. Święta Trójca gamingu? Pierwsze Modern Warfare, seria Mass Effect i Uncharted. Bez tego nic nie miałoby sensu. Poza grami lubi planować kolejne podróże i chwytać za aparat fotograficzny podczas meczów piłki nożnej.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie