Jakub Stremler

Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.

0 komentarzy

Xbox Game Pass trafi na iOS? Microsoft jednoznacznie odpowiada

Microsoft potwierdza, że Xbox Game Pass prędzej czy później trafi na urządzenia z iOS. Firma jest w trakcie negocjacji z Apple.

Premiera usługi Xbox xCloud wywołała wielkie poruszenie wśród graczy. Wielu z nich było bardzo rozczarowanych tym, że nowa platforma trafi tylko na urządzenia z Androidem i ominie sprzęt Apple. Gigant z Cupertino blokuje wszystkie usługi pozwalające na rozgrywkę w chmurze. Okazuje się jednak, że nie wszystko stracone.

Jak donosi Bloomberg, Microsoft prowadzi negocjacje z Apple w sprawie wprowadzenia swoich usług na iOS. Szef Xbox, Phil Spencer, wysnuł nawet śmiałe stwierdzenie, że xCloud prędzej czy później trafi na urządzenia z tym systemem.

Docelowo Xbox Game Pass wraz ze swoją platformą do gry w chmurze ma trafić na wszystkie urządzenia mobilne, włączając w to cały ekosystem Apple. Microsoftowi zależy na rozciągnięciu swojego abonamentu pomiędzy jak największą liczbą dostępnych platform tak, aby umożliwić stosunkowo niedrogie granie na każdym urządzeniu.

Niestety, nie poznaliśmy nawet przybliżonej daty wprowadzenia usługi na iOS. Wiele wskazuje jednak na to, że rozmowy są na dość zaawansowanym poziomie. W przeciwnym wypadku Spencer nie decydowałby się na tak jednoznaczną wypowiedź. Kto wie, może oficjalnej zapowiedzi doczekamy się jeszcze przed premierą nowej generacji telefonów od Apple?

Jeśli korzystacie z Xbox Game Pass na PC, to w tym miejscu zobaczycie zestawienie najlepszych gier, które mogły wam umknąć.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się