Nowa gra w Xbox Game Pass już dostępna. Zadowoli fanów science-fiction

Xbox Game Pass z nową grą dostępną już teraz | Newsy - PlanetaGracza
Newsy PC Xbox Series XOne

Ostatnio w Xbox Game Pass goszczą same hity. Ostatnią nowością na luty w usłudze jest Space Engineers, czyli ceniony tytuł science-fiction.

W ostatnich czasie Microsoft mógł zachwycić posiadaczy ich flagowej usługi, głównie ze względu na dodawanie kolejnych hiciorów do usługi. Było już Assassin’s Creed Valhalla, dwie odświeżone części Resident Evil, a także hitowe Palworld. W zasadzie jest to idealny moment na rozważenie zakupu konsoli Xbox Series X/S, przede wszystkim właśnie z myślą o coraz większej popularności XGP! Teraz mowa o grze znacznie mniej popularnej, ale nadal wartej uwagi. Szczególnie do pogrania w paczce znajomych.

Ostatnia gra na luty w Xbox Game Pass

Nowością w Xbox Game Pass dostępną ostatniego dnia lutego jest Space Engineers. To sandbox wydany przez Keen Software House, skupiający się na rozgrywce w wiele osób. Tytuł stawia na kooperację, ale nie jesteście do niej zmuszani i równie dobrze możecie bawić się solo. A warto, bo zdaniem użytkowników Steam, mamy do czynienia z “bardzo pozytywnie” ocenianą grą.

Jak sama nazwa wskazuje, gra skupia się wokół inżynierów w przestrzeni kosmicznej. Gracze wcielają się w naukowców i techników, którzy muszą nie tylko zbadać kosmos, ale i przetrwać na niegościnnych planetach. W tym celu będziemy mogli budować specjalne bazy, a nawet olbrzymie stacje kosmiczne. Zabierzemy się za eksplorację i poszukiwaniu surowców za pomocą wielu różnych narzędzi i elementów wyposażenia. Mamy też statki kosmiczne i lądowe, więc możliwości jest naprawdę od groma.

Jest to więc dość wyjątkowa w swoim podejściu gra o kosmosie. Tym razem nie ma mowy o eksterminacji obcych czy czystym survivalu, a twórcy zaoferowali “techniczny” aspekty badania gwiazd. Z pewnością warto ograć, szczególnie jeśli taka tematyka jest Wam bliska.

Space Engineers dostępne jest w Xbox Game Pass już teraz.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie