Najlepsze gry w Xbox Game Pass. Nie o wszystkich tytułach z listy było głośno

game-pass-najlepsze-gry
PG Exclusive Publicystyka

Z abonamentem Microsoftu nie ma szans umrzeć z nudów. Pokaże Wam genialne TOP 10 gier w Xbox Game Pass, z którymi zarwiecie noc i to po taniości, bo wiem jak zaoszczędzić na subskrypcji.

Twój kot nie zamieniłby Whiskasa na jakąkolwiek inną przyjemność, a tym bardziej pies nie dałby sobie zabrać z miski PediGree. Jednak w tym rzecz, że gracze to inny rodzaj zwierzaka, i do pełni szczęścia potrzebujemy czegoś ekstra. Chcemy fantastycznych gier – jak je znaleźć? No jak to?! Wiadomo, że w Xbox Game Pass Ultimate! Phil Spencer zadba o nasze “brzuszki”, aby były pełne strzelanek, przygodówek, gier wyścigowych i RPG-ów. Zbyt mało konkretów i za dużo słów? Zaraz to zmienię, bo zamierzam podać Wam 10 najlepszych gier w abonamencie, przez które właściciele PS5 poczują zazdrość. Ale może najpierw porozmawiajmy krótko o pieniądzach.

Zieloni życzą sobie za 1 miesiąc Xbox Game Pass 62,99 zł, a to wychodzi za rok 756 zł. Z tą ceną chłopaki z Redmond trochę przesadzili. Na szczęście od tego mamy sprawdzone sposoby, by płacić mniej. O wiele taniej i legalnie możecie kupić subskrypcję w Kinguin w formie kodów do aktywowania na koncie Microsoft. Ta sama opcja abonamentu jest dostępna o prawie 100 zł taniej, toteż zakupienie subskrypcji u pośrednika jest bardzo rozsądne. Do wyboru są też kody na 1 lub 3 miesiące, co w ogólnym rozrachunku zarówno nowym jak i powracającym użytkownikom pozwala zaoszczędzić naprawdę duże pieniądze. A jeśli macie wątpliwości, czy Xbox Game Pass Ultimate jest wart swojej ceny, to dam Wam 10 powodów, aby skończyć te niepotrzebne dyskusje.

TOP 10 gier w Xbox Game Pass – zestawienie najlepszych hitów

A Plague Tale Requiem

Asobo Studio pod skrzydłami Microsoftu rozprostowało skrzydła i wzniosło serię A Plague Tale na nowy poziom. Poszli na bogato w oprawę graficzną i rozgrywkę, czyniąc z niej głębsze doświadczenie na polu eksploracji, walki i skradania. Historia Amicii i Hugo stała się jeszcze bardziej poważna, bo też ich problemy nie skończyły się po znalezieniu swojego nowego miejsca do życia. Podobnie jak w sadze Gwiezdnych Wojen, siły zła kontratakują: ten przypadek dotyczy szczurów mordujących wszystko w promieniu ciemności. Tym razem gryzoni jest znacznie więcej, a i ludzie też jacyś bardziej podejrzliwi i agresywni. Na skrajności jest jednak lekarstwo w postaci kuszy, procy i ulepszonego systemu walki.

KUP TANIO A Plague Tale Requiem w Kinguin.net

Amnesia: The Bunker

Miłośnicy dreszczy i szeroko rozumianego strachu na pewno kojarzą serię Amnesia. Jej twórcy powrócili do marki i spróbowali podejść do tematu pod kątem gry w kotka i myszkę. Wybrali ciekawy setting (I wojna światowa), złowrogie miejsce (bunkier o strukturze labiryntu) i upiornego potwora z księgi tysiąca koszmarów. Gdy połączycie sobie wszystkie kropki, to wyjdzie na to, że mamy przerąbane. Naszym celem jest wydostanie się z wojskowego obiektu z pomocą granatów, latarki, broni palnej i przedmiotów rozrzuconych po pomieszczeniach. Przy życiu naszego bohatera utrzymuje światło i aby je podtrzymać musimy dolewać benzyny, krocząc obok nienażartej bestii.

KUP TANIO Amnesia: The Bunker w Kinguin.net

Atomic Heart

Atomic Heart przyklejono łatkę gry zrodzonej w towarzystwie kontrowersji i nagonki, ale ja nie będę uprawiał polityki tam, gdzie nie powinna mieć miejsca. To jedna z najlepszych strzelanek w Xbox Game Pass i kreacja świata w stylu retro Bioshocka zasługuje na oklaski, aniżeli na zapomnienie. Twórcy pokazali intrygujący pomysł na bunt maszyn w alternatywnej wizji ZSRR, gdzie rozgrywały się technologiczne cuda. Gra ma sporą dawkę przaśnego humoru, co wcale nie musi być wadą – w sumie pasuje do ustroju komunistycznego. Przede wszystkim dobrze wypada w niej system strzelania i feeling broni, co jest niezwykle ważne w FPS-ach.

KUP TANIO Atomic Heart w Kinguin.net

Dead Space Remake

Droższy wariant abonamentu, czyli Game Pass Ultimate ma sens, gdy stawiamy horrory na pierwszym stopniu podium. Dzięki temu mamy dostęp do kilku świetnych pozycji z pakietu EA Play, a w tym do Dead Space Remake. Wyrabia normę ciarek, nawet u weteranów znających na pamięć wszystkie jumpscare’y. Poniekąd wpłynęła na to poprawiona grafika, straszniejsze modele przeciwników i realistyczny model światła, który podkreśla ciemność. Jednakże zmiany dotyczą również dźwięków, rozgrywki, rozwinięcia wątków fabularnych i opcji backtrackingu. Gra ma teraz do zaoferowania więcej niż oryginał i nie muszę chyba tłumaczyć, że klimat grozy mimo upływu 16 lat w ogóle nie ucierpiał. To już klasyk, ale teraz next-genowy.

KUP TANIO Dead Space Remake w Kinguin.net

Grounded

Zdaje sobie sprawę, że zasypałem Was wyłącznie singlami, więc zróbmy sobie krótką przerwę na wspólne granie. Grounded wymyka się spod kleszczy tradycyjnych gier survivalowych, bo pokazuje walkę o życie z perspektywy mikroświata. To, co w rzeczywistości jest dla nas małe i niegroźne, tu staje się śmiertelnym niebezpieczeństwem. Muchy, pająki, mrówki, chrząszcze chcą nas zjeść i my mamy temu zapobiec poprzez kooperację z innymi graczami (max. 4). W grze zaimplementowano system craftingu narzędzi i budowania bazy. Z czasem będziemy mogli bez oporów ruszyć na największe szkodniki, dzierżąc w dłoniach wyciosane dzidy, noże i broń prawdziwych wojowników. Miła odmianą w stosunku do innych survivali jest dostęp do trybu fabularnego.

KUP TANIO Grounded w Kinguin.net

Starfield

Czasami używamy określenia, że coś jest większe od życia, aby nadać temu czemuś charakter powagi, unikalności. Czy w tych kategoriach powinniśmy mówić o Starfield? Może kiedyś, gdy Bethesda wyda patch 10.0 i gracze odpowiednio uzupełnią grę tysiącem niezbędnych modyfikacji. Aczkolwiek i dziś pewne elementy w ubiegłorocznym RPG-u robią wrażenie. To w końcu największa gra w klimacie sci-fi z trybem fabularnym – podobno i 100 godzin nie wystarczy, by zaliczyć wszystkie misje, oblecieć planety i pogadać z najważniejszymi NPC-ami. Skala tej przygody jest przepotężna i jeśli nie boicie się wylądować w miejscach nieskolonizowanych, to czeka Was wolność, która otwiera oczy na to, jak mały jest człowiek w stosunku do przestrzeni kosmicznej.

KUP TANIO Starfield w Kinguin.net

Jusant

Twórcy Life is Strange i Vampyra przyzwyczaili nas do przygodówek i gier akcji z azymutem ustawionym na moralność i podejmowanie decyzji. I nagle pod koniec 2023 roku wyskoczyli z czymś zupełnie innym. Jusant opowiada o chłopcu chcącym wspiąć się na wieżę sięgającą aż do chmur. I taki jest nasz cel wędrówki, by kolejno pokonać piętra skalne i szukać najlepszych dróg ku szczytowi. W trakcie musimy zważać na kondycję postaci, z pomocą ekwipunku zabezpieczać się przed upadkiem i korzystać z elementów otoczenia. No i rzecz najważniejsza: styl artystyczny sprzyja ukazaniu baśniowego świata, który warto podziwiać i poznawać poprzez eksplorację tajemniczych jaskiń i ruin.

KUP TANIO Jusant w Kinguin.net

Scorn

Po odpaleniu Scorna przestaniecie zadawać sobie pytanie, czy gra może być formą sztuki, ucieleśnieniem wrażliwości artystycznej. Wręcz poraża sugestywnością i wizją rzeczywistości, w której koszmar spotyka się z organicznym “pięknem”. Niektórzy uważają grę za walking-sim nacechowany zagadkami i sporadyczną walką z przeciwnikami. Trzeba jednak wziąć na poprawkę, że ten styl nie jest przypadkowy – koresponduje z historią i obrazem , które wspólnie mają wywołać inne emocje niż klasyczne gry. Tutaj zderzamy się z surrealizmem natchnionym przez Gigera (twórcę modelu Obcego), i w tym wykonaniu działa on przez obraz, interakcje bohatera z otoczeniem. Mamy więc patrzeć jakby przez soczewkę, by dostrzec ogromną pracę włożoną w zaprojektowanie lokacji i synergię ciała z architekturą.

KUP TANIO Scorn w Kinguin.net

Resident Evil 3

Capcom wyraźnie skompresował oryginalną opowieść z Resident Evil 3, w kilku miejscach skracając przygodę Jill Valentine. Na szczęście to, co najważniejsze, czyli klimat z oryginału przetrwał i dodatkowo dostał zastrzyk adrenaliny. Historia ma spore tempo, nie pozwala się nudzić. Twórcy co rusz rzucają nam pod nogi jakiegoś zombiaka, albo co gorsza arcywroga Nemesis, który w konkretnych etapach gry napsuje nam krwi. Warto też nadmienić, że odświeżenie drastycznie zmienia oprawę graficzną na plus, podkręca klimat apokalipsy zombie. RE3 zyskuje też dzięki filmowej narracji, która wybrzmiewa dzięki widowiskowym scenom akcji i skupieniu naszej uwagi na emocjach głównej bohaterki.

KUP TANIO Resident Evil 3 Remake w Kinguin.net

Sea of Thieves

Wahałem się jak zamknąć TOP 10 gier w Xbox Game Pass. Wspomnieć o Lies of P, Forza Horizon 5 czy Microsoft Flight Simulator? Tak się składa, że mam słabość do rumu… ee, tzn. do klimatu piratów, toteż wybrałem Sea of Thieves. Dotychczas miała monopol na piracenie w świecie gier multiplayer, choć nawet po premierze Skull and Bones raczej nie straci swojej mocnej pozycji. Otóż ma coś, czego nie ma konkurencja – wolności totalnej w eksploracji świata, poszukiwaniu skarbów, walce z morskimi potworami. O jej przewadze nad innymi grami stanowi również manualne zarządzanie statkiem z podziałem na obowiązki graczy. A nie mniej ważna jest stylizacja, trochę bajkowa i karykaturalna, ale sami przyznacie, że te kolory i świat wyglądają przepięknie.

KUP TANIO Sea of Thieves w Kinguin.net

Źródło: Materiał powstał we współpracy z Kinguin.

Grzegorz Rosa
O autorze

Grzegorz Rosa

Redaktor
Ekspert w dziedzinie "kombinatoryki" w grach i zarazem człowiek, który wybrał drogę antagonisty. Nie boi się pisać treści niewygodnych dla innych. Specjalizuje się w publicystyce wszelakiej, krytykowaniu słabych gier, filmów, a nawet ludzi. Jako jedyny na świecie grał już w Wiedźmina 4...
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie