Xbox podsumowuje 20 lat gamingu na pięknym, nostalgicznym filmie

Xbox na starym telewizorze
PC X360 Xbox Series Xbox Series S XOne

Trwający niepełne półtorej minuty filmik wywołuje prawdziwą nostalgię. Xbox z okazji 20-lecia stworzył naprawdę świetny materiał wideo.

A Wy? Gdzie byliście, gdy ukazał się pierwszy Xbox?

Xbox to nie tylko konsola

W tym roku marce konsol od Microsoftu stuknęło okrągłe 20 lat. Przez tyle lat zmieniło się naprawdę wiele nie tylko w samej technologii, ale też w odbiorcach. Niezmienna jednak pozostała radość, którą wynosimy z tego hobby.

Microsoft zdecydował się powrócić w nostalgiczny sposób do pięknych wspomnień wielu graczy i opublikował materiał, który znajdziecie poniżej. Na krótkim filmie mamy pokazaną historię pary, w której życiu zmieniało się wiele, ale nie to, że sami pozostaną graczami i wychowają kolejne ich pokolenia. Jednocześnie dość trafnie zauważono, że o ile Xbox-y to konsole, MS ma wiele innych rzeczy do zaoferowania. Dlatego też widzimy choćby dziewczynkę grającą na laptopie czy chłopca korzystającego ze smartfona. Wszystko to spowite jest nostalgią (a firma bardzo ostatnio lubuje się właśnie w nostalgii) i pamięcią za dawnymi czasami, czyli w erze pierwszej konsoli od MS.

Ciekawa wydaje się także przyszłość tej marki. Gigant z Redmond nie powiedział raczej ostatniego słowa. Czego możemy się spodziewać? To już niestety tylko domysły. Firma pracuje nad kolejnymi rozwiązaniami i bardzo jestem ciekaw, co z nich wyniknie. Niedawno przecież pisaliśmy o rzekomym handheldzie, który miał powstać w prototypowej wersji. Inną sprawą jest wciąż rozwijana usługa Game Pass, która również może doczekać się kolejnych, rewelacyjnych funkcji i, przede wszystkim, gier. Swoją drogą – wiedzieliście, ile w 2021 roku Game Pass pozwolił zaoszczędzić?

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie