Xbox podobno chce stanąć w szranki ze Steam Deck i Switchem

Xbox logo - w tle żołnierze z Halo
Xbox Series Xbox Series S XOne

Przenośne sprzęty do grania stają się coraz bardziej popularne, co widać po ogromnej sprzedaży Nintendo Switch i sporym zainteresowaniu Steam Deck. Mobilnym graniem ma interesować się też Xbox.

Microsoft rzekomo testuje przenośny sprzęt gamingowy od dłuższego czasu – podaje Windows Central. Nie wiadomo jednak czy firma faktycznie wypuści swoje własne urządzenie do mobilnego grania, czy skusi się na współpracę z zewnętrznym producentem.

Doniesienia ujawniono przy okazji ogłoszenia przenośnej “konsoli”, która jest owocem współpracy firm Qualcomm i Razer. Sprzęt pozwoli na granie między innymi dzięki chmurze xCloud, a także poprzez streaming gier z PC oraz konsol, najpewniej również od Microsoftu. Póki co stworzono zestaw deweloperski i nie poznaliśmy zbyt wielu szczegółów na temat tego sprzętu.

Patrząc na sukces Switcha i szum wokół Steam Deck, zwiększone zainteresowanie rynkiem handheld ze strony Microsoftu nie powinno nikogo dziwić. Firma z pewnością rozważa spróbowanie swoich sił na nowym polu, ale – jak już wspominałem – może równie dobrze skorzystać z zewnętrznych rozwiązań. Natomiast xCloud faktycznie daje spore pole do popisu jeśli chodzi o wsparcie tego typu mobilnych sprzętów do grania.

Jakub Stremler
O autorze

Jakub Stremler

Redaktor
Popkulturowy kombajn lubujący się w literaturze weird fiction, filmowych horrorach, dobrej muzyce i grach wszelkiego rodzaju. Po godzinach studiuje game design i pielęgnuje pasję do sportu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie