Grzegorz Rosa

Człowiek niewielu talentów i wielu wad, ale podobno umie grać w gry…

3 komentarze

Ile zapłacisz za wszystkie gry na Steam? Cena zwala z nóg

Aby posiadać na koncie Steam wszystkie gry i dodatki potrzebna jest spora sumka. Dlatego to wyzwanie odblokują wyłącznie najbogatsi gracze.

Jak myślicie, ile pieniędzy należy odłożyć na zakup wszystkich pozycji dostępnych na Steam? Do Waszej liczby dodajcie przynajmniej jedno zero, bo kwota jest naprawdę ogromna. Dzięki programiście Chengganga Wang poznaliśmy dokładną sumę – to ponad 537 tys. dolarów (około 2 milionów złotych).

Mając tyle w portfelu możemy kupić dosłownie całą bibliotekę platformy Valve, a w tym gry i dodatki, filmy oraz aplikacje. Za osiągnięcie „zdobądź je wszystkie” musielibyśmy sprzedać nie tylko nerki i wątrobę, a dokonać zuchwałego rabunku, np. na sklep Luxury Exquisite, który przyjmuje zamówienia na PS5 w wersji Złotej. A i to mogłoby nie wystarczyć.

Podana cena oddaje jednak ogrom gier, które dodalibyśmy do własnego konta. Aktualnie na cyfrowych półkach Steam znajdziemy 30 000 tytułów, a wraz z nimi ponad 21 000 dodatków. Dołóżmy do tego filmy i aplikacje, a wyjdzie nam zbiór liczący ponad 153 tys. pozycji. Całe szczęście w bibliotece jest wyszukiwarka, bo bez niej, mając takie zaplecze, nie wyobrażam sobie znalezienia konkretnego tytułu na liście.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się