World of Tanks – aktualizacja 9.14 powali nas dźwiękiem

Wargaming zapowiada update do swojej popularnej gry z czołgami.

Aktualizacja 9.14 do World of Tanks na PC przyniesie ze sobą kilka interesujących zmian. Warto wymienić nową mapę do trybu Rampage (Ravaged Capital) czy kolejne 20 modeli czołgów w HD.


To, na co twórcy gry zwracają jednak największą uwagę, to zmiany w sferze dźwięku. Ma się to przełożyć na jeszcze bardziej realistyczne doznania podczas pancernych bitew. Usłyszymy takie drobiazgi, jak zmiana biegów czy stukanie gąsienic na bruku. Naszym uszom nie ujdą również dźwięki przelatujących pocisków. Dzięki temu będziemy mogli czerpać informacje o położeniu wroga nie tylko patrząc na ekran, lecz również słuchając odgłosów walki.

Jakość dźwięku w World of Tanks zostanie ulepszona poprzez przeniesienie go na platformę Audiokinetic Wwise. Wiąże się z tym jeszcze jeden plus. – Technologia Audiokinetic Wwise pozwala na przeniesienie obliczeń związanych z efektami dźwiękowymi na inny rdzeń procesora. Co więcej udostępnia opcję wyłączenia tych obliczeń w grze, co może być wspaniałym rozwiązaniem dla posiadaczy mniej wydajnego sprzętu. Pozwoli ona na zwiększenie wydajności do 30 proc. na komputerach z procesorem jednordzeniowym i do 5 proc. na komputerach z wielordzeniowymi procesorami – czytamy na stronie worldoftanks.eu.

Zatem nie tylko czeka nas lepszy dźwięk, lecz również większa wydajność! Co jeszcze zmieni aktualizacja 9.14 do World of Tanks? Odpalajcie poniższy filmik, na którym przybliżono nadchodzące nowości.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

12 Shares
Share12
+1
Tweet