Darmowe World of Tanks na nowym silniku graficznym wygląda fenomenalnie

Aktualizacja 1.0 do World of Tanks została już udostępniona wszystkim graczom i nie mówimy tutaj o byle łatce. Ten update odmienia grę z czołgami w bardzo znaczący sposób.

Nowa grafika i muzyka, nowy garaż i trzydzieści map. Stare zostaje tylko jedno – minimalne wymagania sprzętowe. Takim opisem deweloperzy przedstawiają filmik omawiający zmiany, jakie wprowadza aktualizacja 1.0 do World of Tanks.

Największy update w historii darmowej gry z czołgami podnosi  World of Tanks do standardów roku 2018 pod względem grafiki i dźwięku poprzez przełączenie na zupełnie nowy silnik graficzny Core i wprowadza nową, oryginalną ścieżkę dźwiękową.

Wygląd świata zmienił się całkowicie. Ma szkielet oryginału, ale zupełnie inną twarz: bardziej wyrazistą grafikę, bardziej szczegółowe tekstury, obrazy wysokiej rozdzielczości oraz melodie współgrające idealnie z tym, co dzieje się w grze. Jest jeszcze lepiej – dużo pracowaliśmy nad optymalizacją wydajności, zmniejszając ogólny wpływ grafiki na użycie pamięci, tak aby wszyscy mogli cieszyć się nowymi efektami wizualnymi – czytamy na stronie dewelopera.

Twórcy podkreślają, że sama liczba usprawnień i poziom wysiłku włożonego w wersję 1.0 są porównywalne z wydaniem zupełnie nowej gry.

Oprócz upiększenia środowiska gry, mamy w niej również nowość. To nowa mapa – Lodowiec. Według dewelopera, ta postapokaliptyczna pustynia lodowa łącząca piękno śniegu i lodu była przygotowywana już od dłuższego czasu. Jednak silnik BigWorld nie był wystarczająco wydajny, aby ukazać zimowe krajobrazy w ich pełnej krasie. Teraz, po uruchomieniu silnika Core, zaprezentowano tę opuszczoną i spokojną lokalizację pełną gorących źródeł, gejzerów i grzbietów górskich.

World of Tanks 1.0 – wszystko o zmianach w grze:

Z okazji premiery World of Tanks 1.0 zapowiedziano również specjalne wydarzenie w grze – Wielką imprezę. Zabawa potrwa od 11:00 w piątek, 23 marca do 12:00 w środę, 6 kwietnia.

Wielka impreza składa się z trzech elementów: Turnieju regionów, Klasyfikacji o Trofeum Intela oraz wydarzenia MapOut. Wszystkie trzy mają jeden wspólny temat: pieczątki. Zbierając je torujecie sobie drogę do MTLS-1G14 w wydarzeniu MapOut, zwiększacie rozbudowę swojego regionu w Turnieju regionów, oraz, co najważniejsze, możecie wygrać nagrody rzeczowe od Intela – czytamy na oficjalnej stronie gry.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.