Gra Wonder Woman zapowiedziana. System Nemezis i otwarty świat dla fanów DC

Wonder Woman gra
Newsy PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Monolith zapowiedział grę Wonder Woman. Choć nie zdradzono zbyt wiele, wiemy, iż twórcy odwołają się do swoich poprzednich pozycji.

Wonder Woman w otwartym świecie z genialnym systemem Nemezis? Tak, proszę!

Nowa gra ze stajni DC – Wonder Woman

Muszę szczerze przyznać, że nigdy fanem amazońskiej superbohaterki nie byłem. Oczywiście, znam niektóre komiksy i oglądałem filmy, jednak wciąż ten temat wydawał mi się dość odległy. Za sprawą zapowiedzianej właśnie gry może się to kompletnie zmienić.

Wonder Woman jako gra wideo została oficjalnie zapowiedziana w trakcie The Game Awards 2021. Odpowiada za nią studio Monolith Productions, czyli twórcy świetnie przyjętych gier z serii Śródziemie. I, tak jak cykl z Władcy Pierścieni, tu również otrzymamy otwarty świat.

Choć zwiastun nie zdradza za wiele, wiemy, że będziemy musieli „zjednać wrogów” i stawić czoła „nowemu zagrożeniu zmierzającemu do naszych (tj. amazonek) brzegów”. Twórcy wyjaśnili, że wcielimy się w tytułową bohaterkę w singleplayerowej grze z otwartym światem „w której zjednoczymy amazońską rodzinę z ludźmi ze współczesnego świata”.

Co ciekawe, powróci tu znany ze Środziemia genialny system Nemezis. Przypomnijmy, że dzięki niemu nasi wrogowie mogli powrócić silniejsi, z jednym, jasnym celem – zemstą. Pozwalało to na bardziej personalne potyczki, a także skonkretyzowanie rang w siłach wroga.

Zasilani przez system Nemesis, gracze będą nawiązywać głębokie więzi zarówno z wrogami, jak i sojusznikami, w miarę awansu z bohaterskiego wojownika na sprawdzonego przywódcę.

Opis Monolith

Choć fanem Wonder Woman raczej nigdy nie zostanę, to z pewnością sprawdzę nadchodzącą grę. Choćby ze względu na moje uwielbienie dla tego dewelopera oraz ich autorskiego systemu Nemezis.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie