Ważne zapewnienie dewelopera w sprawie wersji PC i wskazówka odnośnie portu na Switch

Czekając na powrót słynnej serii…

Wolfenstein II: The New Colossus zadebiutuje 27 października na komputerach PC oraz konsolach PlayStation 4 i Xbox One. W przyszłym roku strzelanina zagości ponadto na Nintendo Switch.

Jens Matthies, reżyser gry, zapewnił podczas rozmowy z serwisem Gamespot, że wersja nowego Wolfa na PC będzie naprawdę dopieszczona, a gracze mogą spodziewać się odblokowanej liczby klatek na sekundę.

Premiery gier (9-15 października 2017). Koniec pewnej epoki w CoD, II wojna światowa, mocny horror…

Jesteśmy wielkimi graczami na PC i myślę, że wszystkie gry id mają w sobie pecetowe DNA. Jest dla nas bardzo ważne, by upewnić się, że wersja tytułu na PC będzie równie solidna co wydania konsolowe. PC jest również naszą podstawową platformą testową i jestem pewny, że komputerowi gracze będą zadowoleni ze swojej wersji gry – przekonuje Jens Matthies.

Co do portu na Nintendo Switch deweloper wspomniał natomiast, że również zostanie on napędzony technologią id Tech 6 Engine. – Myślę, że dobrym punktem odniesienia będzie w tym przypadku DOOM, ponieważ to ten sam silnik – mówi Jens Matthies i dodaje, że to, do czego będzie zdolny DOOM na Switch, do tego samego będzie zdolny Wolfenstein II: The New Colossus na tej konsoli. Przypominamy, że DOOM na sprzęcie od Big N ma śmigać w 30 klatkach animacji na sekundę.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.