Jak czekolada może rozwalić system? Świetny trailer nowego Wolfensteina

Zamiast zwykłego trailera, dostajemy coś kreatywnego.

Bethesda zaprasza na kolejny filmik mający zachęcić nas do sięgnięcia po Wolfenstein II: The New Colossus. Osobiście spodziewam się po tym tytule naprawdę wiele, a pierwsze fragmenty rozgrywki pokazały, że otrzymamy to, z czego seria słynie – będzie sporo strzelania do hitlerowców, zapewne niezła fabuła, lecz również trochę nowości, jak możliwość prucia ołowiem z dwóch różnych broni jednocześnie czy… jazda na wózku inwalidzkim (lecz tylko w początkowych scenach gry).

Wydawca postanowił również promować nowego Wolfa w nietypowy sposób, serwując nam w krzywym zwierciadle sceny z Ameryki połowy XX wieku, która opanowana została przez nazistów. Mieliśmy już serial telewizyjny o przygodach dzielnej dziewczynki i jej wiernego, ziejącego ogniem Panzerhunda oraz teleturniej łączący propagandę z przygotowaniem ludności na Wielki Dzień Zmiany, po którym na Amerykańskich Terytoriach język angielski zostanie oficjalnie zastąpiony niemieckim.

Dzisiaj przyszła pora na braterską… lojalność. Po krótkiej historyjce czeka na nas również trochę akcji.

Jak zaznacza Bethesda: W okupowanej Ameryce z każdą, choćby najdrobniejszą przyjemnością wiąże się ogromne ryzyko. W tym odcinku serialu Ufaj bratu, będącego jednym z programów telewizyjnych, które pojawią się w świecie Wolfenstein II: The New Colossus, dowiemy się, że dotyczy to nawet tabliczki czekolady. W końcu, jak ująłby to starszy brat Dale: „Prawidłowe żywienie to kwestia bezpieczeństwa kraju”. Zapraszamy do obejrzenia jednego z odcinków serialu Ufaj bratu – klasycznej amerykańskiej komedii sytuacyjnej wypaczonej reżimową propagandą.

Przypominamy, że Wolfenstein II: The New Colossus będzie miał swoją premierę 27 października 2017 i ukaże się na platformach Xbox One, PlayStation 4 i PC.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.