“Załatwianie wroga toporkiem wygląda lepiej”, czyli nowe możliwości w Wolfensteinie

Zapraszamy na wyładowany strzelaniem zwiastun.

Bethesda prezentuje kolejny materiał promujący Wolfenstein II: The New Colossus. Jak podkreśla deweloper, wróg w nadchodzącej kontynuacji stał się jeszcze potężniejszy. W szeregach jego armii znajdziemy zarówno podrasowane jednostki znane z poprzedniej odsłony serii – w tym ociężałych Super Soldatów, którzy zyskali możliwość szarżowania w kierunku gracza – jak i zupełnie nowych, potężnych przeciwników, wśród których wyróżniają się niezwykle szybkie, wspinające się po ścianach i posługujące się bronią laserową cyborgi zwane Uber Soldatami.

B.J. też zyskał nowe metody walki, wśród których znajduje się możliwość swobodnego posługiwania się dowolną kombinacją dwóch broni wchodzących w skład jego imponującego arsenału. Aby dowiedzieć się więcej na temat potężnych zdolności bojowych Blazkowicza – w tym o jego nowej broni białej – obejrzyjcie najnowszy materiał filmowy opatrzony komentarzami twórców gry.

W grze Wolfenstein kochamy potężną broń i zwariowaną walkę – wyjaśnia kierownik produkcji, Jerk Gustafsson. – Dużo uwagi poświęciliśmy swobodzie działania – możliwości poruszania się i kontrolowania postaci podczas walki. W ramach wspomnianej swobody gracz może do woli korzystać z dowolnej kombinacji dwóch broni dzierżonych naraz.

Wolfenstein II: The New Colossus będzie miał swoją premierę 27 października 2017 i ukaże się na platformach Xbox One, PlayStation 4 i PC. Tytuł zdobył ponad 100 nagród na E3 2017 oraz otrzymał cztery nominacje w ramach Game Critics Awards (w tym na najlepszą grę targów) i wygrał w kategorii najlepszej gry akcji.

Źródło: Bethesda, opracowanie własne

Jak czekolada może rozwalić system? Świetny trailer nowego Wolfensteina

Bethesda zaprasza na kolejny filmik mający zachęcić nas do sięgnięcia po Wolfenstein II: The New Colossus. Osobiście spodziewam się po tym tytule naprawdę wiele, a pierwsze fragmenty rozgrywki pokazały, że otrzymamy to, z czego seria słynie – będzie sporo strzelania do hitlerowców, zapewne niezła fabuła, lecz również trochę nowości, jak możliwość prucia ołowiem z dwóch różnych broni jednocześnie czy… jazda na wózku inwalidzkim (lecz tylko w początkowych scenach gry).

Wydawca postanowił również promować nowego Wolfa w nietypowy sposób, serwując nam w krzywym zwierciadle sceny z Ameryki połowy XX wieku, która opanowana została przez nazistów. Mieliśmy już serial telewizyjny o przygodach dzielnej dziewczynki i jej wiernego, ziejącego ogniem Panzerhunda oraz teleturniej łączący propagandę z przygotowaniem ludności na Wielki Dzień Zmiany, po którym na Amerykańskich Terytoriach język angielski zostanie oficjalnie zastąpiony niemieckim.

Dzisiaj przyszła pora na braterską… lojalność. Po krótkiej historyjce czeka na nas również trochę akcji.

Jak zaznacza Bethesda: W okupowanej Ameryce z każdą, choćby najdrobniejszą przyjemnością wiąże się ogromne ryzyko. W tym odcinku serialu Ufaj bratu, będącego jednym z programów telewizyjnych, które pojawią się w świecie Wolfenstein II: The New Colossus, dowiemy się, że dotyczy to nawet tabliczki czekolady. W końcu, jak ująłby to starszy brat Dale: „Prawidłowe żywienie to kwestia bezpieczeństwa kraju”. Zapraszamy do obejrzenia jednego z odcinków serialu Ufaj bratu – klasycznej amerykańskiej komedii sytuacyjnej wypaczonej reżimową propagandą.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.