Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wolfenstein 3D uruchomiony na Game Boy Color. Płynna rozgrywka, dzięki…

Jeden z fanów starej konsoli postawił sobie trudny cel do osiągnięcia.

Anders Granlund ze Szwecji postanowił uruchomić kultowego Wolfenstein 3D na wysłużonym sprzęcie od Nintendo, lecz żeby to zrobić, musiał wykazać się nie lada umiejętnościami.

Poniżej możecie zobaczyć, jak wygląda w ruchu obecna wersja gry na Game Boy Color, która może działać na przenośnej konsolce dzięki specjalnemu kartridżowi, skonstruowanemu przez Szweda. Znajduje się na nim dodatkowy procesor – KE04, 48MHz – biorący na swoje barki obsługę trójwymiarowej grafiki.

Autor tej niecodziennej przeróbki zaznacza, że obecny build gry zawiera dziesięć poziomów pierwszego epizodu Wolfenstein 3D oraz trzy rodzaje wrogów. Tytuł pożera 123Kb ze 128Kb ROM, zatem wkrótce limit pamięci zostanie osiągnięty.

Sporo problemów przy konwersji sprawiła kolorystyka gry. Co tu dużo gadać, Game Boy Color nie dysponuje zbyt szerokim wachlarzem barw, zatem mamy tutaj głównie odcienie szarości i czasem jakieś kolorki dla podkreślenia elementów otoczenia i przeciwników. Całość działa naprawdę płynnie!

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%