Jak zamienić smartfona w Game Boy Color? Powstaje specjalna przystawka

Na początku urządzenie, które widzicie na zdjęciu, było żartem na Prima Aprilis. Zainteresowanie graczy okazało się jednak tak duże, że twórcy postanowili wyprodukować prawdziwy egzemplarz.

Hyperkin przedstawił 1 kwietnia nowe urządzenie, które umożliwiało zamienienie smartfona w Game Boy Color. Twórcy nie spodziewali się jednak, że żart naprawdę zaciekawi graczy. Hyperkin postanowiło więc wziąć się do pracy i właśnie jest w trakcie tworzenia specjalnej przystawki.

Do urządzenia będzie trzeba wsadzić iPhone’a 6 Plus (w przyszłości mają powstać wersje, które będą pasować z innymi telefonami), aby całość działała. Z tyłu znajdzie się wejście na dowolny kartridż od Game Boy Color, zatem możliwe będzie uruchomienie każdej gry z tej przenośnej konsolki Nintendo. Urządzenie ma mieć wbudowaną baterię, która pozwoli na około 5 godzin zabawy. Całość ma dwa przyciski, krzyżak oraz Start i Select, charakterystyczne dla Game Boy’a. Póki co jednak, zdjęcia które możecie zobaczyć przedstawiają prototyp. Możliwe więc, że finalna wersja produktu będzie się nieco różnić.

Hyperkin to firma, która od lat produkuje różnego rodzaju konsole do gier w specjalnych wersjach. Wiele z nich umożliwia granie w kilka produkcji pochodzących z różnych konsol. Sprzęty wykonane przez Hyperkin to coś w rodzaju hybryd kompatybilnym ze starymi kartridżami.

2841167-smart+boy

Robert Ocetkiewicz

Robert Ocetkiewicz

Fan wszelkiego rodzaju FPS-ów oraz wyścigów. Nie stroni również od gier sportowych i dobrych bijatyk w stylu Tekkena.