Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści – poznajcie bohaterów gry

CD Projekt RED publikuje sylwetki dwóch ważnych postaci, z którymi spotkamy się w Wojnie Krwi.

Premiera Wojny Krwi: Wiedźmińskich Opowieści na PC odbędzie się 23 października na platformie GOG.COM. Wersje na konsole PlayStation 4 oraz Xbox One dostępne będą od 4 grudnia.

Niedawno polski deweloper prezentował obszerny gameplay z gry, który możecie sobie przypomnieć w tym miejscu. Poniżej zapoznacie się natomiast z przedstawionymi przez REDów opisami Meve oraz krasnoluda Brouvera Hooga.

MEVE

Meve była młodą lyrijską księżniczką gdy poślubiła króla Rivii, Reginalda Mocnego. Kiedy zmarł jej mąż, stała się jego tymczasową następczynią, a tym samym władczynią Lyrii i Rivii. Jej synowie byli jeszcze zbyt młodzi by rządzić, a rada uznała, że kobietą łatwo będzie sterować. Była to doskonała okazja do działania dla wrogów obu Północnych Królestw – mogli wykorzystać brak doświadczenia i oszołomienie wdowy, która dopiero zaczynała się orientować w sytuacji. Liczyli na łatwe i szybkie zwycięstwa.

Czekała ich jednak przykra niespodzianka.

Meve porzuciła atłasy i koronki, przyodziała pozłacaną zbroję i wyruszyła ze stolicy na czele armii, żądna starcia z wrogami. Początkowo jej generałowie byli nastawieni sceptycznie, niektórzy wręcz odmawiali przyjmowania od niej rozkazów. Przeszło im, gdy poleciało kilka głów. Potem, jedna po drugiej, nadeszły bitwy. Meve zwyciężyła we wszystkich i zmusiła wrogów do kapitulacji nim spadły pierwsze śniegi.

Ludzie wciąż się zastanawiają, jak do tego doszło. Ta młoda kobieta nie otrzymała wszak żadnego wyszkolenia wojskowego, nie miała pojęcia o taktyce i nie odróżniała tarana od balisty, a jednak powalała zaprawionych w bojach wojaków niczym pionki na szachownicy. Niektórzy przypisują zasługę jej wyjątkowej inteligencji, inni długim zimowym wieczorom spędzonym na czytaniu pamiętników generałów.

Nie ulega wątpliwości, że Meve, jak każdego wielkiego władcę, cechuje całkowita bezwzględność. Otacza się ludźmi, którym ufa, a tych, którym nie ufa, pozbywa się szybko i zdecydowanie.

Ma wyjątkowy dar odczytywania ludzi, choć sama jest nieprzenikniona, i bez ogródek mówi, co myśli. Odzywa się rzadko, gdyż woli słuchać innych, nie okazuje emocji, niemniej jednak w razie potrzeby potrafi je całkiem nieźle udawać. Mówi się o niej, że jest piękna, choć w rzeczywistości jest raczej zimna i onieśmielająca niczym posąg.

Meve bardzo szybko stała się władczynią wzbudzającą strach, ale również szacunek. Nie ma ochoty rozstawać się z koroną, choć są tacy, którzy właśnie tego jej życzą. Osoby takie starają się nie zwracać na siebie uwagi, czekając na okazję do ataku.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

BROUVER HOOG

Brouver Hoog ma już prawie cztery setki na karku, więc nic dziwnego, że przez te wieki nabawił się kilku dziwactw. Dla przykładu ma zupełnego hopla na punkcie tradycji – wszystko musi się odbywać według starych, krasnoludzkich zwyczajów, choćby wydawały się nie wiadomo jak niedzisiejsze lub zwyczajnie dziwaczne. Odznacza się też wielką podejrzliwością, graniczącą wręcz z paranoją. Nie znosi obcych i żywi pogardę dla krasnoludów, które hołdują modom przyniesionym z zewnątrz.

Można by go uznać za zwykłego ekscentryka, gdyby nie to, że jest starostą Mahakamu, a jego dziwactwa mają paskudną tendencję do stawania się prawami. A jako, że Brouver zmienia zdanie tak często, jak często się goli, wielu zrezygnowało już z przekonywania go do pójścia z duchem czasu, opuszczenia bezpiecznych podziemnych miast Mahakamu i osiedlenia się pośród ludzi. Życie w Makahamie staje się zatem  źródłem coraz większych frustracji, szczególnie dla młodych i ambitnych krasnoludów.

Mimo to Brouver nie jest złym władcą, ani krasnoludem. Ma swoje obsesje, ale wciąż jest wytrawnym, doświadczonym politykiem, który przez dwa ostatnie wieki pomagał Mahakamowi przetrwać – i rozwijać się! – w bardzo trudnych czasach. Jego zachowawcza, ostrożna polityka ustrzegła mahakamskie krasnoludy przed toczeniem skazanych na porażkę wojen z ludźmi i uczyniła z ich podziemnego państwa gospodarczą potęgę.

Łatwo jest wziąć go za niedołężnego starca, ale nic bardziej mylnego! Brouver bardzo szybko potrafi wyprowadzić z błędu swoim wiernym toporem bojowym.

Wojna Krwi: Wiedźmińskie Opowieści

Źródło: CD Projekt RED

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 59 reviews)
Excellent44%
Very good3%
Average2%
Poor2%
Terrible49%