Sony wskrzesza znaną markę. Jej powrót raczej nie ucieszy wielu graczy

Sony wskrzesza znaną markę. Jej powrót raczej nie ucieszy wielu graczy
Mobile

Oficjalnie zapowiedziano wipEout Rush. Gra pojawi się rynku mobilnym. Zagramy na początku przyszłego roku.

Wreszcie doczekaliśmy się powrotu znanej marki Sony. Oficjalnie zapowiedziano grę wipEout Rush, która pojawi się już na początku przyszłego roku. Tytuł zostanie wydana tylko na rynek mobilny. Zagramy na telefonach z systemem iOS, a także Android. Choć rdzeń rozgrywki wydaje się taki sam jak w poprzednich odsłonach, fani serii raczej nie będą zadowoleni. Chyba woleliby dostać nową i pełnoprawną grę na PlayStation 5. Niemniej poczekajmy z ocenami na premierę produkcji.

W ekskluzywnym wywiadzie dla IGN współzałożyciel studia Rogue Games mówi tak:

Jeśli chcę żywego, wciągającego, intensywnego doświadczenia wyścigowego, to znajdę go na PlayStation [chodzi o odświeżoną kolekcję gier z serii na PlayStation 4 – red.]. Jednocześnie jesteśmy zachwyceni, że możemy przenieść wipEout na urządzenia mobilne, jednocześnie wprowadzając kilka nowych mechanik, a także świetną oprawę graficzną.


Mamy nadzieje, że fani podejdą do tego projektu z otwartą głową. Choć [formuła – red.] gra jest inna, to jesteśmy dumni z tego, że przywracamy wipEout dzięki nowemu spojrzeniu na formłuę.

Matt Casamassina dyrektor generalny Rogue Games dla IGN

Przypomnijmy, że oryginalna seria była tworzona przez Studio Liverpool, które zostało zamknięte przez sony w 2012 roku. Pierwsza odsłona z serii WipEout pojawiła się na pierwszym PlayStation w 1995 roku i została ciepło przyjęta przez graczy. Wyróżniała się szybkim i przyjemnym gameplayem, a także świetnym soundtrackiem.

Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie