Studio pracujące nad spin-offem Wiedźmina zwalnia pracowników

Wiedźmin Sirius traci twórców. Zwolnienia w studiu
Newsy PC PS5 Xbox Series

Wiedźmin Sirius ma problemy? Niekoniecznie, ale z The Molasses Flood faktycznie “coś” się dzieje. CD Projekt RED potwierdza zwolnienia.

W 2022 roku CD Projekt RED potwierdziło, że w produkcji znajduje się parę nowych gier z uniwersum Wiedźmina. Jedną z nich jest tajemniczy projekt Sirius, który ma być “stylizowaną graficznie” grą z kooperacją i klasami. Podobno wybierzemy się do feudalnej Japonii, ale to niczym niepotwierdzone przecieki. Za tytuł odpowiada przejęte jakiś czas temu przez CD Projekt RED The Molasses Flood, twórcy m.in. The Flame in the Flood.

Wiedźmin Sirius traci twórców

Projekt napotkał jednak pewne problemy. Jakiś czas temu zrobiło się głośno o potrzebie opracowania “nowych ram projektu”. Te, ku uciesze fanów i zapewne samych deweloperów, ostatecznie udało się zdefiniować, a tytuł wrócił na właściwą drogę produkcji. Czy jednak na pewno? Stawiam, że CD Projekt RED zrewidowało postępy nad tytułem, w wyniku czego postanowiono pożegnać się z 29 deweloperami, w większości członkami podległego polskiemu studiu The Molasses Flood.

Na Twitterze zaczęło pojawiać się sporo informacji od byłych już twórców z tego studia, którzy niedawno zostali zwolnieni. Dość powiedzieć, że 29 osób to całkiem poważne “cięcia”, szczególnie że w projekt Sirius zaangażowanych jest (w zasadzie – było) około 60 osób.

Wczoraj był mój ostatni dzień w The Molasses Flood, z powodu zwolnienia. Pracowałam z najlepszymi ludźmi nad multiplayerowym tytułem Wiedźmina, z którego byłam bardzo dumna. Jeśli ktoś potrzebuje Senior World Buildera lub Env Artist, proszę dać mi znać.

– czytamy na Twitterze Gannon F. Jaspering

Wydaje się, że zwolnienie mogą być dotkliwe, ale nie znamy szczegółów. Nie wiemy również, ile osób obecnie pracuje nad Wiedźminem Sirius. CD Projekt RED jeszcze nie skomentowało sprawy.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie