Wiedźmin Multiplayer zmienia kierunek. Twórcy chcą “zdefiniować nowe ramy projektu”

Wiedźmin Sirius ma zostać
Newsy PC PS5 Xbox Series

Nie wiemy, czy chodzi o problemy, czy po prostu klasyczne ulepszenie pomysłów, ale Wiedźmin Sirius może mieć problemy. Na to przynajmniej wskazują nowe dokumenty CD Projekt RED.

Gra o kodowej nazwie “Wiedźmin Sirius” może mieć kłopoty, ale na razie mamy za mało informacji, aby jednoznacznie zrozumieć, o co może chodzić. Nie zmienia to faktu, że nowe dokumenty CD Projekt RED jednoznacznie wskazują na ponowne opracowanie idei gry. Być może to tylko ulepszanie istniejących rozwiązań, albo… rozpoczęcie prac od zera.

Wiedźmin Sirius ma zostać zdefiniowany na nowo

Obecnie w przygotowaniu jest wiele gier ze świata Wiedźmina (a Sapkowski sam niedawno pojawił się w warszawskim studiu!). Jedną z nich jest potencjalnie kooperacyjny Wiedźmin Sirius, który ma bardziej przemówić do fanów serialu. Odpowiada za niego przejęte przez polskich deweloperów The Molasses Flood. Studio dotyczas stworzyło m.in. The Flame in the Flood, czyli całkiem nieźle przyjętą grę przygodową. Teraz pracują nad najpewniej najbardziej ambitnym projektem, bo grą ze świata Wiedźmina właśnie.

Zarząd CD PROJEKT S.A. z siedzibą w Warszawie („Spółka”) niniejszym informuje o podjęciu decyzji w sprawie utworzenia w księgach Spółki odpisu aktualizującego wartość poniesionych dotychczas nakładów na prace rozwojowe związane z projektem Sirius tworzonym przez studio The Molasses Flood. Wartość nakładów poniesionych do końca roku 2022 wyniosła 33,4 mln zł i obciąży wynik finansowy Spółki i Grupy Kapitałowej CD PROJEKT za rok 2022. Wartość nakładów dotychczas ujętych w księgach w styczniu oraz lutym 2023 roku wyniosła 9,5 mln zł i obciąży odpowiednio wynik finansowy za pierwszy kwartał 2023 roku.

– czytamy w nowym raporcie firmy

Okej, brzmi to dość zawile, prawda? Nie bez powodu tu jestem i już spieszę wyjaśnić, że CDPR wyjaśniło również powód takiego stanu rzeczy. Otóż spółka rewiduje finanse w związku z projektem Sirius z powodu “ewaluacji zakresu i potencjału komercyjnego Projektu Sirius w pierwotnej formule i prowadzone obecnie prace nad zdefiniowaniem nowych ram projektu”.

Wydawca jednoznacznie wręcz przyznał, że opracowywane są “nowe ramy projektu”. Powrót do początku i zastanowienie się nad sednem gry są często nieodzownym elementem tworzenia gier wideo. Jeżeli jednak studio nie tylko ulepsza pomysły, co opracowuje je na nowo, może to oznaczać, że cały projekt musi zaczynać od zera. Obecnie nie da się jednak na podstawie tych informacji jednoznacznie uznać, w jakim stanie znajduje się projekt Sirius.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie