Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

0 komentarzy

Wiedźmin remaster? Tajemnicza gra CD Projekt RED to nie port, jakościowo „absolutny top”

Dzisiejszy dzień niewątpliwie należy do CD Projekt. Konferencja prasowa spółki przyniosła ze sobą sporo ciekawych informacji o znanych już nadchodzących grach. Twórcy Wiedźmina mają jednak w zanadrzu coś wielkiego.

Niedawno pisaliśmy, że CD Projekt RED ma nieco ponad 2,5 roku na wydanie Cyberpunk 2077 oraz jeszcze jednej, nieujawnionej dotychczas gry RPG formatu AAA. Wielu graczy liczy na to, że będzie to nowy Wiedźmin (4), lecz oczywiście nic nie wiemy na pewno. Dzisiaj, podczas sesji pytań i odpowiedzi, po ogłoszeniu przez polską spółkę wyników finansowych za 2018 rok, pojawił się również temat tajemniczej produkcji.

Nowa gra CD Projekt RED – absolutny top

Prezes CD Projektu, Adam Kiciński, został zapytany podczas sesji Q&A o to, czy plany względem wydania jeszcze jednej nieogłoszonej dotychczas fabularnej gry RPG AAA nie zostały zmienione. Wcześniej spółka zapewniała, że tytuł pojawi się na rynku do 2021 roku. Dowiedzieliśmy się, że plany są nadal aktualne, a nadchodząca gra nie będzie portem, lecz całkowicie nowym contentem.

Portowanie starej gry na pewno nie, ponieważ wtedy to nie jest zupełnie nowa gra. Mówimy o nowym contencie, natomiast dziś jest za wcześnie, by wchodzić w szczegóły – zaznacza Adam Kiciński.

Zatem Wiedźmin 4 (nazwa umowna)? Pewne wielu graczy od razu myśli o tym tytule. Adam Kiciński podkreślał jednak na konferencji: Proszę nie wyciągać zbyt pochopnych wniosków, co do tego jaka to gra będzie. Ujawnił przy tym, że nakłady finansowe na powstający tytuł jeszcze są niskie w porównaniu z Cyberpunkiem. – Przy czym, tak jak powiedziałem, proszę nie wyciągać pochopnych wniosków. To nie musi być gra jak Cyberpunk czy Wiedźmin 3. Ona nie musi tyle kosztować – dodaje. Na koniec padło zapewnienie, że jeśli chodzi o jakość, to zobaczymy absolutny top.

Ciężko powiedzieć w tej chwili, kiedy oficjalnie usłyszymy coś o nowej grze. Obecnie CD Projekt skupia się przede wszystkim na Cyberpunk 2077 oraz Gwincie i nadchodzące targi E3 będą się kręciły dla Polaków głównie wokół tych produkcji.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się

2.9
Rated 2.9 out of 5
2.9 out of 5 stars (based on 79 reviews)
Excellent43%
Very good5%
Average3%
Poor1%
Terrible48%