CD Projekt RED ma jeszcze 2,5 roku na Wiedźmina 4? Plany firmy bez zmian

Od dawna wiemy, że CD Projekt RED szykuje, oprócz Cyberpunk 2077, jeszcze jedną grę RPG formatu AAA, którą zamierza wydać do 2021 roku. Wiedźmin 4 to jedna z możliwości, a CD Projekt zaznacza, że plany wydawnicze pozostają bez zmian.

W zeszłym roku spółka CD Projekt opublikowała plany wydawnicze na kolejne lata. Przypominamy, że oprócz Cyberpunk 2077 znajduje się w nich niezapowiedziana jeszcze gra, którą określono jako oparta na historii produkcja AAA z gatunku RPG. Zarówno Cyberpunk 2077, jak i tajemniczy tytuł (Wiedźmin 4?) mają zostać wydane do roku 2021. Wychodzi zatem na to, że CD Projekt RED ma lekko ponad 2,5 roku, by obie gry pojawiły się na rynku. To bardzo mało czasu biorąc pod uwagę, że nie znamy jeszcze nawet daty premiery CP 2077.

Dlaczego następna gra to Wiedźmin 4?

Zacznijmy od tego, że CD Projekt potwierdził właśnie na oficjalnym forum spółki, że plany wydawnicze pozostają bez zmian. – Jeżeli chodzi o strategię Grupy Kapitałowej CD PROJEKT na lata 2016-2021 jej plany odnośnie wydania drugiej gry AAA do 2021 r. pozostają bez zmian. Obecnie skupiamy się na produkcji i promocji Cyberpunka, wiec nie chcemy komentować dalszych projektów – informuje Donata Popławska, przedstawicielka CD Projekt.

Trudno uwierzyć, że w zaledwie nieco ponad 2,5 roku CD Projekt RED zdąży wydać Cyberpunk 2077, zapewnić mu wsparcie po premierze i przez jakiś czas oczywiście nie odwracać od niego uwagi zapowiedzią nowej gry, a do tego zająć się produkcją i marketingiem nowego tytułu. Chyba że… jakimś cudem REDzi szykują drugą grę w tajemnicy i jest ona obecnie o wiele dalej niż na etapie koncepcji.

Do wspomnianego określenia duże RPG oparte na historii pasuje oczywiście Wiedźmin 4 (używamy tej nazwy na określenie nowej gry z serii Wiedźmin) i ma to sens, ponieważ CD Projekt RED nie musiałoby kreować nowego uniwersum od podstaw. Świat już jest, zapewne wiele niewykorzystanych w Wiedźminie 3 motywów siedzi w głowach scenarzystów, a deweloperzy wspominali, że nie chcą się rozstawać z marką.

Coś czujemy, że jeśli plany CD Projekt rzeczywiście się nie zmienią, potrzebny będzie szybki plan działania. Najpierw ogłoszenie daty premiery Cyberpunk 2077 podczas E3 2019, premiera samej gry jeszcze przed debiutem konsol nowej generacji (końcówka 2019), a następnie – gdy szum wokół CP 2077 zacznie opadać, w okolicach E3 2020 – przedstawienie nowej gry, która zostanie wydana na komputery PC oraz konsole PS5 / Xbox Scarlett. I oby to był nowy Wiedźmin (4).

CD Projekt RED wejdzie w mobile

Jednocześnie warto przypomnieć, że studio Spokko realizuje nieogłoszony jeszcze przez REDów projekt na urządzenia mobilne, lecz z pewnością nie jest on ową dużą grą RPG opartą na historii. Stawiamy raczej na mobilnego Gwinta, który może być ogłoszony już w czerwcu na E3. – Obecnie nie chcemy komentować jego szczegółów, ani potencjalnych terminów. Na ten moment zespół składa się z kilkunastu osób i cały czas prowadzone są rekrutacje na nowe stanowiska – przekazywała Donata Popławska z CD Projekt na początku marca.

Darek Madejski

Darek Madejski

Wychowany na Amidze i pierwszej odsłonie PlayStation. Do dziś często sięga po hity z lat 90.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Chronimy się przed spamem, dlatego prosimy, rozwiąż captcha zanim klikniesz WYŚLIJ: