Dowiemy się, co się stało z Geraltem po dodatku Krew i Wino. To nie koniec przygód Wiedźmina

Poznamy losy wiedźmina po DLC Krew i Wino | Newsy - PlanetaGracza
Newsy Rozrywka

Wiedźmin powraca, tym razem za sprawą nowych komiksów od Dark Horse. Co ciekawe, te będą kontynuować wątek Geralta z Rivii po grach wideo.

Wiedźmin: Corvo Bianco to nowa seria komiksów od amerykańskiego wydawcy Dark Horse. Może okazać się nie lada atrakcją dla fanów gier wideo, bo kontynuować ma opowiedzianą w nich historię. Będzie to więc bezpośrednia kontynuacja dodatku Krew i Wino do trzeciej części serii od CD Projekt RED.

Wiedźmin wraca z nowym komiksem

Kontynuacja historii Geralta z Rivii ma zostać wydana łącznie w pięciu częściach. Pierwsza z nich zadebiutuje na rynku już 8 maja 2024 roku, więc nie trzeba będzie czekać aż tak długo. Zapewne komiks zostanie wydany i zlokalizowany także po polsku, ale nie zostało to jeszcze potwierdzone. Mimo wszystko wśród autorów aż kipi od gorących nazwisk.

Głównymi twórcami są m.in. absolutna legenda komiksów, artysta Corrado Mastantuono oraz Bartosz Sztybor, scenarzysta komiksowy specjalizujący się w tematach wiedźmińskich. Dołącza do nich kolorysta Matteo Vattani oraz Hassan Otsmane-Elhaou dostosowujący napisy. Dark Horse oficjalnie przyznaje, że dogadali się z CD Projekt RED, co niejako sugeruje, że historia w Corvo Bianco będzie oficjalną kontynuacją życia Geralta z Rivii po zakończeniu gier i wszystkich DLC do nich. Tym razem mamy szykować się na wiedźmiński… western!

Dla wszystkich, którzy znają Geralta, Corvo Bianco jest jego zakończeniem. Koniec jego podróży, jedyne miejsce, w którym może przejść na emeryturę – odpocząć od zabijania potworów i spróbować dowiedzieć się, jak zrobić własne wino. Jako fan popkultury i postmodernistycznego mieszania gatunków, powyższa konfiguracja brzmiała jak idealna przesłanka dla westernu. Western w świecie Wiedźmina – czegoś takiego jeszcze nie było! Więc szybko się podekscytowałem i pomyślałem o zaangażowaniu kogoś, kto naprawdę wie, czym jest western. Corrado Mastantuono to legenda komiksu, jedno z największych nazwisk wszech czasów, osoba, która stworzyła najważniejsze tytuły w europejskim komiksie, w tym prawdziwy westernowy klasyk – Tex. Z nim mieszanie fantasy i westernu nigdy nie było łatwiejsze i piękniejsze.

– informuje Bartosz Sztybor

Cena za pre-order pierwszej części startuje od 3,99 dolarów, czyli około 16 zł.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie