Wiedźmin od Netflix: Choreograf scen walki nie będzie pracował przy drugim sezonie

Widowiskowe sceny walki są jednym z najbardziej chwalonych elementów pierwszego sezonu Wiedźmina. Okazuje się, że ich autor nie będzie pracował przy drugiej części cyklu.

Pierwszy sezon serialowej opowieści o Białym Wilku zadebiutował 20 grudnia 2019 i zebrał mieszane oceny. Jeśli chodzi o pozytywy, to chwali się przede wszystkim świetną grę aktorską odtwórcy roli Geralta Henry’ego Cavilla i widowiskowe sceny walk. Teraz okazuje się jednak, że Vladimir Furdik, który był autorem ich choreografii w pierwszym sezonie, nie wróci do prac nad kontynuacją.

Jak pisze serwis Redanian Intelligence, Vladimir Furdik, zapytany na Instagramie o to, czy będzie kontynuował współpracę z ekipą serialu przy tworzeniu Wiedźmina 2, odpowiedział krótko: nie. Na obecnym etapie rozwoju drugiego sezonu nie wiadomo jeszcze, kto mógłby zastąpić choreografa. Pozostaje mieć nadzieję, że będzie to ktoś godny poprzednika i że serial nie ucierpi na tej rotacji.

Druga odsłona serialu o Białym Wilku ma zadebiutować w 2021. Twórcy produkcji Netfliksa zapewniają, że Wiedźmin 2 będzie lepszy niż pierwszy sezon. Tomasz Bagiński powiedział, że zespół uczy się na błędach i nie popełni już tych, które zdarzyło mu się popełnić przy tworzeniu pierwszych ośmiu odcinków. Natomiast Lauren Hissrich obiecuje bardziej spójną fabułę, której wątki będą ściślej się ze sobą wiązać.