Reżyser Wiedźmina 4 obiecuje lepsze warunki pracy w CD Projekt RED

Wiedźmin 3 HDRP NextGen - Geralt wchodzi do jaskini
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

Jason Slama został nowym reżyserem niedawno zapowiedzianej gry Wiedźmin 4. Twórca poruszył temat crunchu, o który oskarżano CDPR.

Wiedźmin 4 został wczoraj oficjalnie zapowiedziany, choć gra z pewnością nosić będzie inną nazwę. Niemniej poznaliśmy też parę pierwszych konkretów, po które odsyłam do tego artykułu.

W międzyczasie ogłoszono również, iż reżyserem początku kolejnej sagi z wiedźmińskiego świata został Jason Slama. Należy on do zespołu RED-ów od prawie 8 lat, a w trakcie tego czasu pracował m.in. nad Gwintem i Wiedźminem 3. Teraz zachęca twórców gier do składania aplikacji do CDPR, gdyż nowy tytuł jest we wczesnej fazie rozwoju, a studio potrzebuje kolejnych talentów.

Niektórzy na Twitterze dość sceptycznie podeszli do możliwości składania CV do CDPR. W końcu przy okazji premiery Cyberpunka 2077 na jaw wyszły fatalne warunki pracy. Okazało się, że deweloperzy wielokrotnie musieli crunchować, czyli nadganiać terminy kosztem swojego własnego czasu i zdrowia.

Na jeden z kąśliwych tweetów zareagował sam Slama. „Nigdy na mojej warcie!” – stwierdził krótko, wskazując tym samym na poprawę warunków pracy w zespole. Wydaje się to dość logiczne – włodarze studia raczej nauczyli się na własnych błędach i teraz nie powinni ich powtarzać. Oczywiście o tym, jak ostatecznie potoczą się prace nad kolejną grą, przekonamy się najpewniej za parę lat.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie