Nowy Wiedźmin nie jest Wiedźminem 4 i CD Projekt RED ma ku temu dobre argumenty

Wiedźmin 4 to nie Wiedźmin 4
PC PS5 Xbox Series Xbox Series S

CD Projekt RED, wbrew pozorom, nie zapowiedziało wczoraj gry Wiedźmin 4. Nowa pozycja w uniwersum będzie tak nazywana, póki nie poznamy ostatecznego tytułu.

Ledwie była zapowiedź i już robi się zamieszanie – to jak z tym Wiedźminem 4?

Wiedźmin 4 nie został zapowiedziany przez CDPR

Wczoraj CDPR zaskoczyło nas wszystkich i bez niepotrzebnego zajawiania swojej kolejnej gry, otwarcie przyznało, że będzie to kolejna część Wiedźmina. Co ciekawe, nie liczmy jednak na cyferkę „4” w tytule, choć z pewnością z takim zapisem będzie spotykać się w internecie.

Radek Grabowski, globalny dyrektor PR CD Projekt RED, zaznaczył na Twitterze, iż studio nie zapowiedziało Wiedźmina 4.

Czego dziś nie ogłosiliśmy:

– Gry nazywanej Wiedźmin 4

– Gry ekskluzywnej dla jednego sklepu

Było to nasze pierwsze potwierdzenie nowej sagi w serii Wiedźmin. W tej chwili nie omawiamy żadnych konkretów dotyczących historii, postaci, mechaniki czy szczegółów fabuły.

– wyjaśnia Radek Grabowski z CDPR na Twitterze

Co to oznacza? Ano to, że kolejna część serii nie będzie posiadała „czwórki” w tytule. Nie ma w tym nic dziwnego – CDPR otwarcie głosi „nową sagę”, co oznacza, że przed nami zupełnie nowa historia, niebędąca kontynuacją przygód Geralta. O naszych fabularnych dywagacjach przeczytacie natomiast w tym miejscu.

Warto jednak pamiętać, iż w mediach (także i u nas) spotkacie się z dość konkretnym zapisem „Wiedźmin 4”. Tak po prostu znacznie łatwiej nazwać nadchodzącą grę, póki twórcy nie zdradzą pełnego tytułu. Jak zresztą zauważył popularny dziennikarz Jez Corden z Windows Central, „Wiedźmin 4 jest o wiele lepszy do pozycjonowania”.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie