Wiedźmin 4 oficjalnie! To super, ale jedna rzecz nie daje spokoju

Wiedźmin 4 oficjalnie. Zapowiedź gry od CD Projekt RED
Felieton

Dzisiaj niespodziewanie (chociaż może pierwszy dzień wiosny to nie przypadek?), polski producent zapowiedział Wiedźmina 4.

To najważniejsze ogłoszenie, przynajmniej dla polskich graczy, od niemal dekady. Coś na co wszyscy czekali, spekulowali i dopisywali własne scenariusze. W końcu mamy potwierdzenie od samego CD Projekt RED, że Wiedźmin 4 powstaje. Nie wiemy jednak nic więcej, poza faktem że tworzony jest na Unreal Engine 5, a to już pewien prognostyk zwiastujący, no właśnie, nie tylko wiosnę, ale i nowy początek – dla CD Projekt RED oraz samych graczy.

Na Cyberpunk 2077 spuśćmy w tym momencie kurtynę milczenia. Skupmy się na Wiedźminie 4 (chociaż to nie jest jeszcze oficjalny tytuł). Od momentu dzisiejszej zapowiedzi, może minąć jeszcze kilka lat, aż gra finalnie ukaże się w sprzedaży. Ale… To że powstaje na nowym silniku, pozwala mieć promyczek nadziei, że nie będzie to pół wieku czekania. Gry na Unreal Engine 5 tworzy się dość szybko, a przynajmniej efektywniej niż na RED Engine. W końcu łatwiej jest znaleźć doświadczone osoby, które mogą pracować przy projekcie Wiedźmina 4.

Kolejna kwestia to fakt, iż Unreal Engine jest znanym silnikiem, z mnóstwem bibliotek do wykorzystania i nie tylko. To także powinno w jakiś sposób przyśpieszyć proces produkcji. Ale wiecie co? Mnie przesiadka RED-ów na Unreal Engine cieszy nie tylko dlatego, że jest szansa na dość szybką premierę Wiedźmina 4. Liczę na to, że produkcja nie będzie miała tylu błędów co Cyberpunk 2077.

CD Projekt RED i reakcja rynku

Z niecierpliwością czekam na jutrzejsze otwarcie giełdy. Zapewne akcje CD Projekt RED szybko pójdą w górę i być może Prezesi odzyskają część pieniędzy, które stracili przy okazji premiery Cyberpunk 2077. Sam jestem niezmiernie ciekaw, co się wydarzy. Oby dzisiejsza zapowiedź nie była robiona tylko pod tego rodzaju suchą kalkulację.

To właśnie ten jeden element, który nakazuje mi wątpić w cały projekt. Z jednej strony zdaję sobie sprawę, że CD Projekt RED nie może dać ciała jak w przypadku CP2077, ale też przez to wydarzenie, mam jednak do nich ograniczone zaufanie. Nie wiem, czy ten dzisiejszy „bipp”, to nie kolejna zagrywka pod inwestorów. Ale czas pokaże. Obym się mylił.

Wiedźmin 4 – szczegóły o grze

W tej chwili z tej bardzo mglistej, albo wręcz śnieżnej zapowiedzi Wiedźmina 4, możemy wnioskować że gra skupi się wokół Szkoły Kota, ale  nie jest to potwierdzona informacja. Czy zobaczymy Geralta? Pewnie wielu fanów stwierdzi, że nie. Są inni wiedźmini, którzy zapewne pchają się przed „kamerę”.

Nowy Wiedźmin tylko w Epic Games Store?

To by dopiero było! „Ścisła współpraca” pomiędzy Epic Games a CD Projekt RED, stała się faktem przy okazji zapowiedzi nowego Wiedźmina. W sieci zaraz po tym pojawiły się komentarze, że przy okazji może chodzić o czasową ekskluzywność dla Wiedźmina 4 na platformie Epic Games Store. Nic z tych rzeczy. CD Projekt RED podał, że nie zamierza ograniczać się do jednej platformy dystrybucji.

Nie planujemy zrobienia ekskluzywności dla jednego sklepu

cytat pochodzi z oficjalnego konta na Twitterze „The Witcher”

Nie zdziwiłbym się jednak, jeśli taka propozycja była na stole negocjacyjnym. Natomiast jak widać, CD Projekt RED zdecydował się pójść w inną stronę. Dla graczy to na pewno dobra wiadomość, bo będą mogli zakupić nowego Wiedźmina w dowolnym sklepie z cyfrową dystrybucją.

Promocje

Zobacz wszystkie
Udostępnij:

Prawdziwy Gracz poleca się do polubienia

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie