Wiedźmin 3 z poprawionym zakończeniem gry. Los Ciri w naszych rękach

Ciri-Wiedzmin
Newsy PC

Next-genowa wersja gry Wiedźmin 3 w końcu doczekała się kompatybilnego moda, który daje nam większy wpływ na to, jak zakończy się przygoda Geralta z Rivii.

Wiedźmin 3 to nieustanne wybory i dylematy moralne. Nasze decyzje wpływają na to, jakie zakończenie gry zobaczymy. Lecz okazuje się, że część wyborów jest neutralna. Nie jest brana pod uwagę przy “wyliczaniu”, czy odtworzone zostanie dobre bądź złe zakończenie Wiedźmina. Już w zeszłym roku powstał mod, który to naprawił, a teraz doczekał się on również next-genowej wersji.

Bierz los Ciri w swoje ręce. Zakończenie gry Wiedźmin 3 poprawione

Mod Restored Content – Ciri’s Fate – Next Gen sprawia, że dwie ważne decyzje związane z Ciri będą od teraz miały wpływ na fabułę. Dodatkowo mod dodaje do zakończenia nowe retrospekcje związane z podjętymi wyborami. Autor moda tłumaczy, że jego programik zmienia sposób, w jaki gra określa, czy na końcu Ciri przeżyje, czy umrze.

Zatem mod przywraca znaczenie dwóch wyborów, które dotychczas podejmowaliśmy podczas rozgrywki, ale nie miały one wpływu na koniec gry. Pierwszy wybór dotyczy zgody Geralta na kradzież koni wraz z Ciri i Aegarem podczas zadania Payback. Drugi dotyczy tego, co Biały Wilk powie Ciri tuż przed zakończeniem gry.

Choć oba wybory są od zawsze w grze, to na nic nie wpływają. Jak zainstalujesz moda, od razu się to zmieni. W opisie moda czytamy, że wspomniane dwa wybory miały prawdopodobnie działać podobnie do istniejących decyzji dotyczących Ciri, gdzie „Dobry” wybór daje punkt za przetrwaniem Ciri, a „Zły” wybór przybliża nas do złego zakończenia. Chociaż te decyzje nadal istnieją w grze, nie mają wpływu na zakończenie, które otrzymasz. Ten mod przywraca ich wpływ na określenie zakończenia, które otrzyma gracz.

Nie zdradzając więcej, by “nieograni” nie zepsuli sobie zabawy, odsyłam na stronę nexusmods, skąd można pobrać moda i więcej o nim poczytać.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie