Robert Ocetkiewicz

Z grami związany już prawie 20 lat, czyli od momentu, kiedy na polskim rynku królowały gry z bazaru, a Mario dostępne było jedynie na Pegasusie. Fan wszelkiego rodzaju wyścigów, bijatyk oraz gier sportowych. Nie stroni także od dobrych FPS-ów oraz strategii. W swojej karierze recenzował już na łamach Interii, Onetu i magazynu o grach PlayBox. Poza grami, miłośnik motoryzacji, który uwielbia dźwięk V8.

0 komentarzy

Wiedźmin 3 potwierdzony w wersji na PS5 i Xbox Series!

Wiedźmin 3 w ramach aktualizacji dla PlayStation 5 oraz Xbox Series staje się faktem. CD Projekt RED zdradza plany na przyszłość.

Podczas dzisiejszej konferencji polski producent podał kilka interesujących informacji na temat gry Wiedźmin. Po pierwsze w drugiej połowie 2021 roku trafi do sieci aktualizacji do trzeciej części przygód Geralta, dedykowana next-genowym konsolom. Nie wiadomo, czy będzie trzeba za nią dodatkowo zapłacić, czy też będzie ona gratisowa dla posiadaczy obecnej wersji gry na PS4 i Xbox One.

Ponadto CD Projekt RED podał, że dalej będzie rozwijać markę Wiedźmin. W planach jest gra mobilna The Witcher: Monster Slayer oraz kolejne wcielania dla Gwinta – wirtualnej gry karcianej. Szykowane są też inne projekty w świecie Geralta. Liczymy na porządną kontynuację lub spin-off, o który zresztą fani wielokrotnie prosili polskiego producenta.

Co ważne, CD Projekt RED chce rozwijać jednocześnie Cyberpunka oraz Wiedźmina. To dwie najważniejsze marki dla producenta. Oczywiście o tych planach mówił już wcześniej. Jak wspominał producent, na kolejne lata postawił sobie trzy cele:

Po pierwsze: tworzyć rewolucyjne gry RPG trafiające do serc ludzi na całym świecie
Po drugie: zaliczać się do trójki najbardziej uznanych producentów
Po trzecie: zapewnić naszym markom trwałe miejsce w globalnej popkulturze

To wszystko będzie się sprowadzać do rozwoju dwóch wspomnianych marek, ale co interesujące, mają one nie tylko skupiać się na pojedynczym graczu. Będą bowiem zawierać elementy online. Nie wiadomo natomiast w jakiej formie. Raczej na pełny multiplayer nie liczymy, bardziej na funkcjonalności rodem z serii Dark Souls.

Wiedźmin 3 na PlayStation 5 i Xbox Series

Ciekawe, jak będzie wyglądać Wiedźmin 3 na konsole najnowszej generacji. Produkcja idealnie nadaje się do odtworzenia właśnie na tych sprzętach. Do dziś zresztą stanowi źródło benchmarku dla najnowszych kart graficznych i innych podzespołów.

Twórcy będą mieli sporo możliwości do wykorzystania mocy sprzętu od Sony i Microsoftu. Czas pokaże jak sprostają temu zadaniu. Czekamy na drugą połowę przyszłego roku.

Rejestracja konta

Dołącz do grona użytkowników Planety Gracza

Chcesz brać udział w konkursach, wygrywać nagrody i wiedzieć o najnowszych premierach jako pierwszy? Zarejestruj się i dołącz do naszej społecznośći.
Rejestrując się, akceptujesz regulamin naszego serwisu

Masz już konto? Zaloguj się