Wiedźmin 3 doczeka się tony zawartości. Oficjalny edytor modów nadchodzi i to za darmo

Wiedźmin 3 dostanie tonę zawartości i może nigdy nie umrzeć
Newsy PC

CD Projekt RED nie powiedziało jeszcze ostatniego słowa w sprawie Wiedźmina 3. Gra ma otrzymać oficjalny edytor modów. Za darmo!

Wydawać by się mogło, że tyle lat po premierze, wydaniu i naprawieniu Cyberpunka 2077 i skupieniu się na nowych grach, Wiedźmin 3 po prostu „pozostanie”. To znaczy, nadal będzie wybitną grą, ale raczej nie ma co spodziewać się jakichś szczególnych nowości. CD Projekt RED twierdzi jednak, że wcale z „wieśkiem” nie skończyło. Tytuł ma dostać oficjalne narzędzie dla moderów. To potencjalnie odmieni przyszłości produkcji.

CD Projekt RED postanowiło wyjść naprzeciw oczekiwaniom graczy i fanów modów (oraz ich twórców). Wiedźmin 3: Dziki Gon od premiery w zasadzie dostaje nowe modyfikacje i jest ich mnóstwo. Teraz jednak ich tworzenie będzie przyjemniejsze, prostsze, szybsze i potencjalnie będzie można dokonać rzeczy do tej pory niemożliwych.

Firma potwierdza we wpisie na Twitterze, iż gra dostanie oficjalny edytor modów. Narzędzie ma zostać wydane zupełnie za darmo, więc nikt nic nie musi płacić. Niestety, nie znamy jeszcze dokładnego terminu, bo pojawić się ma mniej więcej w 2024 roku.

Oficjalne wsparcie modów odmieni oblicze gry. Teraz fani sami będą mogli w znacznie bardziej zaawansowanym stopniu tworzyć własne przygody, a także edytować te już istniejące. W teorii Wiedźmin 3 zyska drugie życie. A w praktyce? No cóż – tego nie wiemy, ale raczej nie ma co się martwić, że CDPR nie dowiezie.

Artur Łokietek
O autorze

Artur Łokietek

Redaktor
Zamknięty w horrorach lat 80. specjalista od seriali, filmów i wszystkiego, co dziwne i niespotykane, acz niekoniecznie udane. Pała szczególnym uwielbieniem do dobrych RPG-ów i wciągających gier akcji. Ekspert od gier z dobrą fabułą, ale i koneser tych z gorszą. W przeszłości miłośnik PlayStation, obecnie skupiający się przede wszystkim na PC i relaksie przy Switchu.
Advertisement
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie