Konsolowcu, zazdrościsz PCtowcom modów do Wiedźmina 3? To zwróć uwagę na jedno zdanie CD Projekt RED

Konsolowcu, zazdrościsz PCtowcom modów do Wiedźmina 3? To zwróć uwagę na jedno zdanie CD Projekt RED
Newsy PC PS5 Xbox Series

Posiadacze Wiedźmin 3: Dziki Gon w wersji PC mogą przebierać w setkach modów, które poprawiają grafikę oraz zmieniają zasady gameplay’u. Na konsolach to niemożliwe, ale… coś z tego kapnie użytkownikom PS5 i Xbox Series.

Niedawna zapowiedź CD Projekt RED odnośnie gry Wiedźmin 3 przemyciła świetną wiadomość, która mogła Wam umknąć. Dowiedzieliśmy się nie tylko tego, kiedy pojawi się odświeżona wersja tytułu (14 grudnia 2022), lecz również, co nam zaoferuje.

Wiedźmin 3 nowej generacji. Jakie ulepszenia?

Na razie nie poznaliśmy szczegółów, lecz te nadejdą na szczęście niedługo, już w przyszłym tygodniu. Wiadomo jednak, zgodnie z komunikatem REDów, że Geralt nowej generacji zaoferuje m.in.:

  • ray tracing w czasie rzeczywistym,
  • szybsze czasy ładowania,
  • zintegrowany szeroki wybór modów stworzonych przez społeczność,
  • dodatkową zawartość inspirowaną serialem Wiedźmin od Netflix.

To, co powinno przyciągnąć uwagę posiadaczy PlayStation 5 oraz Xbox Series, to z pewnością zintegrowany szeroki wybór modów. Jestem ciekaw, jakie konkretne modyfikacje stworzone przez społeczność znajdą się na liście. Wyobrażam to sobie tak, że otrzymamy w menu gry spis modów, które w prosty sposób włączymy lub wyłączymy.

CD Projekt RED zamierza usprawnić grafikę w grze, np. dzięki ray tracingowi. Lecz co z teksturami? Czy deweloper sam przerobi je na bardziej szczegółowe? A może właśnie tutaj dogadano się z moderami, którzy przez lata pracowali nad piękniejszymi teksturami, a nie tylko podbijali je do 4K. Chciałbym zobaczyć w nowej wersji Wiedźmina np. mod polskiego twórcy The Witcher 3 HD Reworked Project. Dobrze by też było, gdyby na listę wpadły modyfikacje pozwalające zmieniać zasady i mechaniki rozgrywki, jak choćby jeden z najlepszych tego typu – Wiedźmin 3: Edycja Rozszerzona.

Dajcie znać w komentarzach, czy macie ulubione mody do Wiedźmina 3 i które z nich chcielibyście zobaczyć na liście zintegrowanych w nowej wersji gry!

CD Projekt RED ma przedstawić szczegóły dotyczące nowości w przyszłym tygodniu, podczas nowego odcinka REDstreams na Twitch. Deweloper pokaże wówczas też gameplay z odświeżonej gry.

Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie