W grze Wiedźmin 3 pojawiła się dziwna maszyna. Zobacz, gdzie znaleźć przedmiot

Wiedzmin 3 mod zmiana pogody
Newsy PC

Wiedźmin 3 otrzymał przydatnego moda, który wprowadza do gry magiczne przedmioty. Dzięki nim, Geralt stanie się prawdziwym władcą pogody.

Za oknem pada, a Ty chciałbyś chociaż w grze Wiedźmin 3 cieszyć się słoneczkiem? To możliwe, jeśli Geralt znajdzie Maszynę Pogody, która pozwoli wpłynąć na otaczającą aurę.

Wiedźmin 3 – teraz deszcz niestraszny, no może że go sobie zażyczysz

Moder posługujący się pseudonimem PaulR0013 udostępnił do pobrania Weather Machine. Jak sam pisze, to magiczne przedmioty z innego królestwa, pozostawione przez Dziki Gon w wiosce Heatherton. Posiadają moc zmiany pogody zgodnie z wolą osoby dzierżącej urządzenie. Możemy zatem zażyczyć sobie:

  • Bezchmurne niebo – za jednym kliknięciem znikną wszelkie chmurki, a niebo będzie czyste.
  • Deszcz – Geralt może przywołać ulewny deszcz.
  • Śnieg – maszyna spowoduje opad śniegu i mgłę spowijająca ziemię.

Autor moda w fajny sposób przedstawił tło fabularne, kiedy to Geralt znajduje przedmiot:

Podążając tropem szpiega Hendricka, Geralt wkrótce znalazł się w wiosce Heatherton. Z przedmieścia od razu zauważył, że coś jest nie tak. W wiosce nie było ludzi, a ziemia była zimna i zamarznięta. Spowodowało to coś nadprzyrodzonego. Coś nie z tego świata. Jego wzrok padł na pobliską chatę, w której leżały zwłoki jego „kontaktu”. Gdy się zbliżył, coś jeszcze przykuło jego czujne oko. Tam, skrząc się w śniegu, leżało małe pudełeczko – zamrożone, odrzucone na bok, zapomniane. Wiedźmin pochylił się i podniósł przedmiot. Pudełko zatrzęsło mu się w dłoni i wyczuł kryjącą się w nim niewypowiedzianą moc. Przypiął pudełko do paska i ruszył dalej. Później będzie mnóstwo czasu na zbadanie zawartości. Teraz musiał odkryć, co się stało z wioską…

Opis moda ze strony nexusmods.

Gdzie znaleźć maszynkę do robienia pogody?

Weather Machine znajdziesz w skrzynce, którą można zdobyć w wiosce Heatherton, wkrótce po przybyciu po raz pierwszy do Velen. W pudełku umieszczono trzy przedmioty. Będą one dostępne na ekranie ekwipunku przez resztę naszej rozgrywki. Drugim sposobem jest dodanie przedmiotów do ekwipunku za pomocą polecenia konsoli. Można to zrobić w dowolnym momencie. Oto komendy:

  • additem(’weather_machine_clear’)
  • additem(’weather_machine_rain’)
  • additem(’weather_machine_snow’)

A jeśli będziemy chcieli usunąć maszynę z gry, można odinstalować moda lub skorzystać z następujących poleceń w konsoli:

  • removeitem(’weather_machine_clear’)
  • removeitem(’weather_machine_rain’)
  • removeitem(’weather_machine_snow’)

Moder zwraca uwagę, że bawiąc się pogodą istnieją pewne ograniczenia. Jak zaznacza, Weather Machine może dowolnie zmieniać pogodę w Velen, Novigradzie, Skellige i Toussaint. Jednak jego magiczne właściwości są ograniczone w Białym Sadzie i Kaer Morhen. Przedmiot potrafi oczyścić niebo w Białym Sadzie i Kaer Morhen, ale tajemnicza aura uniemożliwia mu wywołanie deszczu w Kaer Morhen lub śniegu w Białym Sadzie.

Dokładne screeny z umiejscowieniem skrzynki, ułatwiające jej odnalezienie, publikujemy na drugiej podstronie.

Darek Madejski
O autorze

Darek Madejski

Redaktor
Wspomina gaming lat 90. z wielkim sentymentem. Ekspert w dziedzinie retro sprzętu oraz starych konsol. Oprócz duszy kolekcjonera, fan współczesnych gier singleplayer, głównie tych na PlayStation. Specjalista w treściach dotyczących PS Plus oraz promocji. Poza pracą, fan seriali w klimacie postapokaliptycznym, koszenia trawy, rąbania drewna i zajmowania się wszystkim, by tylko nie siedzieć w miejscu.
Udostępnij:

Podobne artykuły

Zobacz wszystkie